Sonraki iPhone X ‘Daha Büyük’ Olabilir!

Sonraki iPhone X ‘Daha Büyük’ Olabilir!

Apple’ın sonraki nesil iPhone X modelinde tasarımı iyiden iyiye bir tablet haline dönüştürebileceği konuşuluyor.

Teknoloji şirketinin ekran tedariğine dair bazı kaynaklardan edinilen bilgilere göre şirketin sonraki nesil iPhone X’u, 6,45 inçlik ‘dev’ bir ekranla sunabilir. Mevcut iPhone X ekranı 5.85 inç büyüklüğe sahip.

OLED ekranla geleceği iddia edilen 6.45 inçlik iPhone X 2 ya da iPhone Xi ekranı (model ismini tam olarak bilmiyoruz), sunulacak tek seçenek olmayacak; kullanıcıları daha küçük ekranlı bir alternatif daha bekliyor, onun ekranı ise 6.1 inç olacak. Özetle iki farklı sonraki nesil iPhone X ekranı söz konusu ve bunlar 6,45 inç, 6.1 inç şeklinde.

Dolayısıyla daha iyi donanım…

Öte yandan bu büyüklükte bir ekran, daha iyi donanımı da gerekli kılacak. iPhone X’in sonraki nesil modelinde daha iyi işlemci, daha fazla RAM ve depolama alanı özellikleri beklenebilir.

Ve küçük bir bilgi daha; sızıntıların kaynağı Apple’ın ekran paneli konusunda şu anki modelde kullanılandan yüzde 10 daha düşük bir fiyat teklifini üstelik OLED teknolojisi eşliğinde aldığına işaret ediyor. Apple, şu anki modelde 412,75 dolarlık bir ekran paneli kullanıyor.

YORUM

Yorumlar 0