Online Müzik Devi Onayladı: Spotify Sesli Asistan Test Ediliyor

Online Müzik Devi Onayladı: Spotify Sesli Asistan Test Ediliyor

Spotify sesli asistan test ediliyor. Ayrıca Spotify akıllı hoparlör ile farklı bir atılım yapmayı istiyor. Spotify'a dair en son yenilikleri haberimizin detayında bulabilirsiniz.

Spotify, az sayıda kullanıcıyı seçerek, onlar aracılığıyla yeni bir özelliği test etmeye başladı. Sesli komutları almaya yarayan bu mikrofon arayüzü, Spotify uygulamasını sesinizle açabilmenizi ve “Yolculuk çalma listemi başlat” gibi komutları algılamasını sağlıyor. Bu sayede, yalnıza sesinizi kullanarak uygulamayı efektif bir şekilde kullanabileceksiniz.

Hâlihazırda bunu Google Asistan üzerinden “Spotify’ı kullanarak …. yap” biçiminde söyleyebiliyorsunuz. Fakat uygulamanın kendisine ait bir Spotify sesli asistan, çok daha iyi bir performans sergileyebilir.

Spotify sesli asistan projesine dair ilk ekran görüntüsünü Twitter üzerinde Hunter Owens isimli bir kullanıcı paylaşmıştı. Spotify temsilcilerinden Tech Crunch ise bunu doğruladı ve yalnızca bir test olduğunu da ilave etti. Daha önce de belirttiğimiz gibi; Şimdilik az sayıda kullanıcı tarafından bu özellik test ediliyor.

Sesli bir arayüz, müzik önermelerini daha iyi kullanmanıza yardımcı olabilir. Hâlihazırda Spotify’ın çok geniş bir müzik veritabanı var. İlginizi çekebilecek türden müzikleri deneyimlemek için Spotify sesli asistan oldukça işlevsel olabilir.

Spotify sesli asistan, Spotify akıllı hoparlör ile uyumlu olacak

Tech Crunch, bu yeni Spotify eklentisinin, gelecekte üretilmesi muhtemel Spotify akıllı hoparlör ile uyumlu olacağını da bizlere çıtlatıyor. Elbette böylesi bir atılımın, Amazon Echo ve Google Home cihazları karşısında rekabet etmesi gerekecek. Hâlihazırda bu iki ürün, Spotify ile uyumlu olarak çalışıyor.

Spotify sesli asistan ve şirketin gelecekte çıkarması muhtemel Spotify akıllı hoparlör fikri hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizlerle paylaşmaktan çekinmeyin.

YORUM

Yorumlar 0