Şeker Hastası mısınız? Vakit Kaybetmeden FreeStyle Libre System ile Tanışın

Şeker Hastası mısınız? Vakit Kaybetmeden FreeStyle Libre System ile Tanışın
Diyabet hastalığı veya sıkça bilinen adıyla şeker hastalığı, tüm dünyada olduğu gibi türkiye’de de oldukça yaygın. Şeker hastalığının oldukça zorlu bir yaşam sistemine gerekli kıldığı da bir gerçek.
Bunun başlıca nedenleri kontrolünün çok kolay olmaması, sağlıklı ve düzenli bir beslenme metodolojisini gerekli kılması. Üstelik kan şekeri ölçümü de, hastalığın olmazsa olmazları arasında.
Bununla birlikte uzun yıllardır değişmeyen bir metot olarak kan çubuğu ve cihaz ile birlikte şeker ölçümü konusunun birazcık kanlı ve zahmetli olduğu da şüphe götürmez bir gerçek.
FreeStyle Libre adını olan sistem ise şeker ölçümünü adeta hayatın ta kendisi haline getiriyor. Vücudunuza yapışık halde duran bir sensör ile kan şekeriniz sürekli olarak izlenirken sonuşları da dilediğiniz an ekran içeren ayrı bir aygıt üzerinden görüyorsunuz.
Öte yandan bu fonksiyonel sistem son 8 saate dair in insülin glikoz seviyesi beslenme durumunun doğruluğu ve aktivite noktasında çeşitli verilerde sunmuyor.

Dikkat çekici teknoloji
Son dönemin dikkat çekici sağlık odaklı yenilebilir teknoloji ürünlerinden biri olduğuna şüphe yok. Fiyatı ise sensör ve cihaz birlikte yaklaşık 110 $. FreeStyle Libre fiyatı ile oldukça mütevazı özetle.

Elbette bu fiyat Amerika Birleşik Devletleri için geçerli. Ülkemize getirmek için yurtdışından sipariş vermeniz veya bazı e ticaret sitelerini kullanmanız gerekli. Diyabet hastalığı teknolojileri ile son yıllarda dikkat çekici bir gelişim ile karşı karşıya.
Daha fazla teknoloji ürünü için TeknolojiTuru.com’u takipte kalınız…

YORUM

Yorumlar 0