Yeraltı Canavarı 6 (Tremors 6) Geliyor

Yeraltı Canavarı 6 (Tremors 6) Geliyor

Etobur yaratıklar içeren korku klişelerinin ilk filmlerinden Tremors serisi, altıncı filmiyle hayranlarının karşısına çıkıyor. Yeraltı Canavarı 6 ismini taşıyacak filmin, korku-komedi filmler arasında hatırı sayılır ölçüde takipçisi bulunmaya devam ediyor. Vizyon tarihi ve filme dair tüm detaylar, haberimizde...

Doksanların canavar/yaratık içeren korku klişeleri arasından bizlerin de iyi bildiği fakat gözlerden uzak bir film; nihayet hayranlarına yeniden merhaba diyor. Türk televizyonlarında sıklıkla yayınlanan Yeraltı Canavarı (Tremors) filmlerinin en sonuncusu; Yeraltı Canavarı 6  (Tremors 6: A Cold Day In Hell) pek yakında gösterime girecek.

Anımsatmak için film serisini kısaca anlatalım. Tarih öncesi büyük yeraltı solucanlarının ortaya çıkması ve bir grup Amerika’lı kasaba sakinin bu yeraltı etoburlarıyla mücadelesini konu alıyor. İlk iki filmden sonra, serinin orijinal kadrosu dağılmıştı. İlk filmin yan oyuncularından Michael Gross (Burt Gummer rolüyle)  “Tremors” projesine sahip çıkarak tek başına ilerletmeyi sürdürmüştü. Serinin devam filmlerinde bu dev solucanlarla dünyanın farklı yerlerinde savaşılmış ve farklı yaşam döngüleri kurgulanarak, serinin devam etmesi sağlanmıştı.

Bir korku-komedi filmi olarak kabul edilen seri, Yeraltı Canavarı 6 projesiyle birlikte serinin ilk oyuncularından Kevin Bacon’ın (Valentine) dönüşüyle gündeme gelmişti. Bu durum, Michael Gross tarafından hoş karşılanmadı, çünkü Amerikalı aktör seriyi tek başına ilerlettiğini röportajlarda belirterek pastaya ortak aramadığını “açıkça” ifade etmişti. Sonuç olarak Kevin Bacon bu filmde kendisine yer bulamadı.

Yeraltı Canavarı 6, ne zaman vizyona girecek?

Yeraltı Canavarı 6, 5 Mayıs 2018 tarihinde vizyona girecek. Filmin DVD ve Blu-ray olarak doğrudan piyasaya sürülmesi hedefleniyor. Burt Gummer bu kez büyük silahlarıyla ve çılgın fikirleriyle, donmuş kutup dağlarında Graboid avlamaya devam edecek. Serinin beşinci filmiyle beraber artan CGI kullanımının daha da iyileştirilmesi bu filmde bekleniyor Zira beşinci filmdeki bazı sahneler, filmin hayranları ve eleştirmenler tarafından eleştiri oklarının hedefi olmuştu.

Bu klâsik korku-komedi serisi sizce devam etmeli mi? Filme dair görüşlerinizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

YORUM

Yorumlar 0