Samsung Xcover 5 Hakkında İlk Sızıntılar

Samsung Xcover 5 Hakkında İlk Sızıntılar

Samsung'un askeri dayanıklılık standartlarına sahip akıllı telefonlarından Xcover serisinin yeni üyesi hakkında ilk sızıntılar ortaya çıktı. İşte Samsung Xcover 5 hakkında ilk bilgiler!

Mobil Dünya Kongresi 2018, Samsung açısından Galaxy S9 odağında tamamlandı diyebiliriz. Ancak bu, Güney Kore’li üreticinin ışıklardan uzakta başka yenilikler plânlamadığı anlamına gelmemelidir.  Ortaya çıkan yeni bir sızıntı, Samsung’un hazırlamakta olduğu dayanıklı ve “zırhlı” bir akıllı telefona dikkatleri çekiyor. Bu yeni görselin, Samsung Xcover 5 akıllı telefonuna ait olduğu iddia ediliyor.

Samsung’un bir önceki nesil Xcover modeli Xcover 4, geçen yıl Mart ayında ortaya çıkmıştı ve aradan geçen zaman, yeni bir Xcover modelinin ortaya çıkması için oldukça elverişli. Sızıntılar konusunda bilindik isimlerden olan Roland Quandt’ın tespitine göre, bu bir Galaxy S9 Active olmayacak. Elimizde henüz çok az veri olmasına rağmen, bu iddianın desteksiz olmadığını düşünüyoruz.

Samsung Xcover 5 hakkında bilinenler

Yukarıdaki görselden yola çıkarak, olası Samsung Xcover 5 modeli için söyleyebileceklerimiz oldukça kısıtlı. Telefonun tek bir arka kameraya ve üçlü flaş desteğine sahip olduğunu görüyoruz. Telefonun görüntü itibariyle sağlam bir kasa yapısına sahip olduğu ve elde kaymayı önlemesi için arka yüzeyinin tırtıklı yapıda tasarlandığı görülüyor. Bütün bunlara ek olarak, Xcover serisiyle özdeşleşen IP68 sertifikasına ve MI-STD-810G askeri dayanıklılık standartlarına sahip olacağına eminiz. Zira Xcover modellerinin en temel özelliklerinden biri de, sahip olduğu dayanıklılık sertifikalarıdır.

Yeni Samsung Xcover 5 modeli hakkındaki sızıntılar şimdilik bunlarla sınırlı. Ancak daha fazlası ortaya çıktıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Peki sizler, Samsung’un “zırhlı” akıllı telefonları hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızla bize destek olmayı ihmal etmeyin.

YORUM

Yorumlar 0