OMSI The Bus Simulator 3 (OMSI 3) Gelecek mi?

OMSI The Bus Simulator 3 (OMSI 3) Gelecek mi?

Sürüş simülatörleri arasında oldukça popüler olan OMSI The Bus Simulator serisinin merakla beklenen üçüncü oyunu OMSI 3 çıkacak mı? Tüm bilinenleri ortaya koyduk. Detaylar haberimizde...

Simülasyon hayranı oyuncuların arasında popüler oyunlardan bir tanesi, hiç şüphe yok ki Alman yapımı OMSI The Bus Simulator adlı otobüs sürüş simülasyonu serisidir. İlk oyunu 2011 yılında piyasaya sürülen oyun bir sürü eksikle beraber gelmiş olsa da, otobüs simülasyonu alanında neredeyse rakipsizdi. Geri dönüşleri değerlendiren firma, 2013 yılında OMSI 2’yi çıkardı ve o gün bugündür OMSI 2 oldukça popüler bir otobüs simülasyonu oldu. Peki ya OMSI 3 çıkacak mı?

Uzun süreli sessizliğin ardından ortaya çıkan söylentiler, OMSI simülatörlerini geliştiren isimlerin stüdyo ile yollarını ayırdığı yönünde.  Bunlardan bazıları yeni bir ekip ve geliştirme stüdyosuyla yola devam ediyorlar. Piyasada bulunan Lotus Simulator, daha önce OMSI ve OMSI 2’yi geliştiren isimlerin katkıda bulunmasıyla ortaya çıkarıldı. Zaten grafik yönünden ele alındığında, Lotus Simulator ve OMSI 2’nin oldukça benzer olduğu görülmektedir.

OMSI 3 yerine OMSI 2 geliştirilmeye devam ediliyor

Şu ana kadar OMSI 2 yalnızca Steam’de 30’u aşkın DLC eklentisi aldı. Bunların birçoğu bağımsız geliştiriciler tarafından geliştirildi ve Aerosoft’un (yayıncı firma) onayından geçerek oyunla birebir uyumluluğu test edildikten sonra satışa çıkarıldı. OMSI 2’nin bug ve problemlere ilişkin iyileştirmeleri ve sistem kararlılığı güncellemeleri devam ediyor. Bütün bunlar, OMSI 3 çıkacak mı sorunun maalesef olumsuz yanıtlanması için en büyük deliller olarak göze çarpıyor.  Özellikle tramvay simülasyonu eklentisi ve otobüs filo işletmesi DLC paketinin OMSI 2’ye dâhil edilmesiyle OMSI 3’ün çıkışını beklemek hayalcilik olacaktır. Böyle majör düzeydeki değişikliklerin yeni bir oyunda sunulması yerine, mevcut oyuna adapte edilmesinin başka bir açıklamasını göremiyoruz.

Özellikle Türkiye’de bulunan oyun modu yapımcılarının bin bir çeşit yerli mod ürettiği OMSI oyunlarının üçüncüsü; OMSI 3 için beklentilerimizi yüksek tutmasak da takip etmeye devam edeceğiz. Olası değişiklikleri de yine sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz

YORUM

Yorumlar 1
  • comment-avatar
    babm 4 sene

    merakla bekliyoruz