Orta Segment Kızışıyor: Snapdragon 670 Yonga Setinin Özellikleri Sızdırıldı…

Orta Segment Kızışıyor: Snapdragon 670 Yonga Setinin Özellikleri Sızdırıldı…

Mobil işlemci pazarının efsaneleşen markalarından biri olan Qualcomm'un, yeni orta-üst segment yonga seti Snapdragon 670 hakkında yeni sızıntılar var. Detayları haberimizde bulabilirsiniz...

Snapdragon 845’in duyurulmasından sonra, tüm gözler orta ve orta üst segment akıllı telefonlara güç veren Snapdragon 600 serisindeydi. Yeni Snapdragon 670 yonga seti, mobil pazarın en çok konuşulan oyuncularından bir tanesi. Yeni Snapdragon 670’in WinFuture raporlarına göre sızdırılan özelliklerini sizin için derledik.

Raporlara göre 10 nanometre üretim sürecinde yapılandırılacak olan yeni yonga seti, Snapdragon 835 ve Exynos 8895’e benzer bir güç sunacak. Buradan da görüyoruz ki, orta segment kavramı artık amiral gemisi seviyesine iyice yaklaşıyor.

Snapdragon 670, 6 adet yüksek verimliliğe sahip 1.7 Ghz hızında çalışan A55 çekirdeğine ve 2 adet 2.6 Ghz hızında çalışabilen yüksek hızlı A75 çekirdeğine sahip olacak. Bu açıdan değerlendirdiğinde yeni Snapdragon 670’in, performans olarak SD 845 ve SD 660 arasında bir noktada konumlandırılacağını görüyoruz.

Yeni Adreno 615 GPU’su da Snapdragon 670 yonga setinin grafiksel gücünü oluşturuyor. İhtiyaca göre 450-650 MHz frekans aralığında çalışacak olan bu GPU, gerekirse turbo moduyla 700 MHz frekansa kadar ulaşabiliyor. GPU’nun çift kamerayı ve hatta 4 kamerayı bile destekleyebileceği, gelen bilgiler arasında.

Qualcomm henüz yeni Snapdragon 670 yonga setini duyurmadı. Ancak Mobil Dünya kongresinde bir tanıtım yapılması da son derece muhtemel görünüyor. Gittikçe kızışan orta ve orta-üst segment akıllı telefon pazarının taze kan arayışı herkesçe biliniyor. Daha şimdiden Snapdragon 670’in adının birkaç yeni akıllı telefon modeliyle beraber anıldığını belirtelim.

YORUM

Yorumlar 0