Workinton Kuluçka Merkezi Startup’ları Yatırıma Hazır

Workinton Kuluçka Merkezi Startup’ları Yatırıma Hazır

Yüzlerce başvuru arasında seçilen Workinton Kuluçka Merkezi’nde 10 girişim seçilmişti. Girişimciler, Ön Kuluçka, Kuluçka ve Hızlandırma Programlarını geride bıraktı ve mentor takımları ile eğitim verildi, tüm ihtiyaçları karşılandı; şimdi ise Demo Day etkinliği ile yatırımcıların karşısına çıkmadan önceki son dönemeç…

7 Şubat 2018’de başlayacak Demo Day etkinliği ile 10 girişim, sonrasındaki yatırımcı turları öncesindeki son adımlarını atacaklar.

Söz konusu girişimleri kısaca tanımak gerekirse;

Book Book: Kullanıcıların dijital kütüphanelerinde sadece sevdiği kitapların, sevdiği bölümlerini bulundurmalarını ve bu notları her zaman ulaşma/ paylaşma imkânı sunan mobil uygulama.

Heystyleit: Kişisel stil danışmanlığı desteği veren mobil uygulama.

Bonobo: Arkadaşlarınıza veya çevrenizdeki herhangi birine bir şeyler ısmarlamanızı sağlayan bir tür sanal paradır.

KahvegibiKahve: Taze ve kaliteli filtre kahveyi zahmetsizce demleyebilme kolaylığı sağlayan kahve ürünü.

Latte: İnsanların güzellik kavramını objektif bir şekilde kavrayabileceği ve dinamik bir istatistiksel veri sunan sosyal medya platformudur.

Outliers: Mobil uygulamalar ile dijitalleşen ve silinip tekrar kullanılabilen akıllı not defteri.

Pulp: Kullanıcıların videoları birleştirmesine olanak tanıyan, mevcut sosyal medya servislerinin sağlayamadığı sosyalleşme ve iletişimi sağlayan sosyal medya platformu.

Spechy: İşletmelerin tüm iletişim kanallarını tek bir kanal üzerinden yönettiği sanal bir platform.

Subcon: Geliştirilen cihaz ve yazılım sayesinde internet erişimi olmaksızın internetin işlevlerini gerçekleştirebilen bir teknoloji.

Visar: İnsanların kodlama ya da tasarım bilmeden kendi artırılmış gerçeklik uygulamalarını yapabilecekleri bir platform.

2. dönem başvuruları Mart’ta

Öte yandan Mart ayı başında Workinton Kuluçka Merkezi’nin ikinci dönem için çağrıların yapılacağı açıklandı ve değerlendirmeler sonucu yeni startup’ların Nisan ayı başında faaliyete başlayacağı bilgisi paylaşıldı.

YORUM

Yorumlar 1
  • comment-avatar
    Metin Ögetürk 4 sene

    Çok keyifli bir program oldu bizim için Workinton ekibine teşekkürler.