General Mobile Yeni Modelleri Geliyor

General Mobile Yeni Modelleri Geliyor

Android One destekli yerli akıllı telefon üreticisinin 2018 yılı atılımları merak konusu... Peki neler biliyoruz? General Mobile yeni modelleri hakkında elimizdeki bilgileri derledik.

Android One projesine dahil olduktan sonra, saf Android deneyimini en güncel şekilde sunmayı hedefleyen General Mobile, yeni modelleri için büyük bir hızla çalışmalarını sürdürüyor. Mobil Dünya Kongresi 2017’de tanıılan GM6 modeliyle birlikte, General Mobile‘ın fiyat/performans odaklı bir çizgiye doğru yöneldiğini gözlemlemiştik. Şimdiyse önümüzde Mobil Dünya Kongresi 2018 var ve General Mobile‘ı takip eden kullanıcılar, merakla firmanın yeni modellerini bekliyor. Peki bugüne kadar General Mobile yeni modelleri hakkında neler öğrendik?

Belki de yeni modeller konusunda en “sır küpü” akıllı telefon üreticilerinden bir tanesidir General MobileGM5 Plus modeliyle yakalanan üstün performans odağının, hemen ardından gelen GM5 ve GM6 modelleriyle kullanışlılık ve uygun fiyat odağına geçtiğini gözlemledik. Bununla beraber, kullanıcılarda yeni bir talep de ortaya çıktı: “Evet, uygun fiyatlı bir Android One akıllı telefon gerekli ve üretiliyor…  Şimdi ise üst segment bir modele, hatta amiral gemisine de ihtiyaç var…”

GM 6‘nın ortaya çıkışınından bir süre sonra yeni bir GM6 Plus modeline yönelik kullanıcılar arasında dedikodular ortaya çıkmıştı. Firmadan, 2017 sonunda tanıtılması plânlanan yeni bir model olduğu yönünde haberler gelince, bu söylentiler daha da güçlenmişti. Ancak bu tanıtım hiç gerçekleşmedi…

General Mobile Yeni Modelleri Hakkında Bilinenler…

Öte yandan General Mobile, 2018’e yönelik çok ciddi bir hazırlık yapıyor. Firmadan yapılan çeşitli açıklamalarda da 2018 yılı için birden fazla model üstünde çalışıldığı bilgisine sahibiz. Öyle görünüyor ki General Mobile, bu yıl ezberleri bozacak… Bizim tahminlerimiz; firmadan yine GM5 ve GM6 gibi uygun fiyatlı bir model ve bununla beraber yeni bir orta üst segment veya amiral gemisi modelinin geleceğidir. Böylelikle General Mobile kullanıcılarının en büyük beklentilerinden biri olan premium akıllı telefon talebinin karşılanacağını düşünüyoruz.

Kesin olan tek konu; General Mobile‘ın birden fazla model tanıtabilmek için çalışmaya devam ettiği… Bu yeni modellerin GM7 ve GM7 Plus olarak isimlendirilmesi bekleniyor.  Ancak daha fazla bilgiyi MWC 2018‘den önce öğrenememiz zor görünüyor. Yine de General Mobile yeni modelleri hakkında yeni açıklamalar ortaya çıkarsa, sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Teknolojiyle ve keyifle kalın…

YORUM

Yorumlar 1
  • comment-avatar
    arkeoloji 5 sene

    Yeni modellerde umarım dış görünüş kadar sağlamlığa da önem verilmiştir.