Oppo Katlanır Ekranlı Telefon Üretmeye Hazırlanıyor

Oppo Katlanır Ekranlı Telefon Üretmeye Hazırlanıyor

Oppo katlanır ekranlı telefon üretmek için düğmeye bastı. Firmaya ait sızdırılan bir patent, bu atılımı doğrulayacak çeşitli bilgiler içeriyor. Detaylar haberimizde...

Akıllı telefon pazarında yeni bir trend olarak katlanır ekranlı modellerin konsept çalışmalarının arttığını gözlemliyoruz. Birkaç yıl önceki teknoloji fuarlarından itibaren katlanabilen ekranlar ve esnek yapıya sahip ekranlar hep gündemdeydi. Akıllı telefon pazarının geleceğini oluşturacakları da sıklıkla dile getiriliyordu. Görünüşe göre Çinli üretici Oppo da bu akımın bir parçası olma yolunda, zira Oppo katlanır ekranlı telefon için çalışmalara başladı.

Daha önce ZTE, katlanır ekranlı Axon M modelini tanıtmıştı ve Samsung’un bir katlanır ekranlı akıllı telefon üstünde çalıştığı uzun zamandan beri bilinmekteydi. Oppo’nun patentini aldığı bu teknoloji, telefonun çift kamera teknolojisiyle donatılacağını bizlere gösteriyor. Bununla beraber telefonun açılmasını ve kapanmasını sağlayan menteşeler arka yüzeyde görünürken, ekranın bulunduğu ön yüzde tam anlamıyla yekpare bir ekran kullanımı sağlanmış.

Öyle görünüyor ki telefonun ekranı katlanıldığında ve açıldığında farklı boyutlarda kullanılabilecek. Mesela ekranın bir bölümüyle çağırılarınızı yaparken, diğer bölümüyle öz çekim yapabilirsiniz. Çoklu görev yönetimine yeni bir boyut kazandırma potansiyeli oldukça yüksek görünüyor. Telefonun alt ve üst çerçevelerinin kalın olduğu, fakat yan çerçevelerinin oldukça ince tutulduğu dikkatlerden kaçmıyor. Yine de Oppo’nun bu patent görsellerine çok ciddi anlamlar yüklemeyi doğru bulmuyoruz. Gelecekte bu tasarım konsepti çeşitli değişikliklere maruz kalacaktır.

Öte yandan, Oppo katlanır ekranlı telefon konusunda henüz resmi elden bir bilgi paylaşmış değil. Dolayısıyla satışa çıkıp çıkmayacağı, özellikleri ve fiyatı henüz bilinmemektedir. Detaylar gelmeye devam ettikçe, sizlerle paylaşacağız.

YORUM

Yorumlar 0