Alexa Kredi Kartı ve Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Alexa Kredi Kartı ve Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Alexa kredi kartı iptali için yapılması gerekenleri sıraladık…

Alexa üyeliği alan on binlerce kullanıcı var ülkemizde. Ancak burada ciddi bir de sıkıntı söz konusu, kredi kartının sisteme tanımlanması neticesinde, ‘bir ay kullanıp sonuçlarını göreyim’ diyen kullanıcıları kötü bir sürpriz bekliyor; kredi kartından her ay otomatik olarak para çekiliyor.

Yaklaşık 79 TL’den başlayan bu otomatik para çekimlerini fark etmek bazen aylar sürebiliyor. Peki Alexa üyeliği nasıl iptal edilir, kredi kartı iptali için ne yapılmalı? İşte bu sorulara yanıt getirdik…

Sadece 2 adımda Alexa üyelik iptali nasıl yapılır?

Öncelikle Alexa’yı Chrome tarayıcısı üzerinden açın, mail ve şifrenizi girin, burada Google Translate desteği ile İngilizce site, çok iyi bir şekilde Türkçe olarak karşınıza gelecek.

Alexa kredi kartı iptali nasıl yapılır?

Manage Subsciption yani Hesabı Yönet sekmesi, sağ üstte yer alıyor, buraya tıklayın.Bu kez karşınıza Cancel Subscription seçeneği yani aboneliği iptal et çıkacak, buraya tıkladığınızda artık işlem tamamlanmak üzere, son olarak Facebook’takine benzer şekilde ‘neden gidiyorsun’ minvalinde bir soru ve alt alta sıralı seçenekler çıkıyor, burayı isteğinize göre seçip işlemi tamamlayın. Alexa kredi kartı silme işlemi bu kadar kolay özetle. Önemli olan Alexa’nın her ay kartınızdan para çektiğini keşfetmek. Aman dikkatli olun…

Bu arada eğer ödeme alındıysa iptal etseniz dahi bitiş tarihine kadar Alexa’dan yararlanabiliyorsunuz. Bu da iyi bir artı.

YORUM

Yorumlar 0