Apple HomePod Satışa Çıkıyor!

Apple HomePod Satışa Çıkıyor!

Apple'ın akıllı hoparlörü HomePod'un fiyatı ve satışa çıkacağı tarih açıklandı.

Apple kullanıcılarının uzun süredir merakla beklediği ve çıkış tarihi bazı ertelemelere maruz kalan akıllı hoparlörü; Apple HomePod nihayet hazır olmuş görünüyor. Zira Apple cephesinden HomePod ‘un çıkış tarihi ve fiyatıyla ilgili detaylı bilgiler nihayet yayınlandı. Bluetooth 5.0 desteğine sahip olan HomePod, 9 Şubat 2018 günü satışta olacak. Bununla beraber ön sipariş vermek isteyen kullanıcılar, beyaz ve siyah renk seçenekleri için 26 Ocak 2018 Cuma günü itibariyle (bugün) ön sipariş verebilecekler.

Ürünü direkt olarak Apple bayisinden almak isteyenler için, Homepod’un fiyatı 349$ olarak belirlendi. İlk önce Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya ve Birleşik Krallık’ta bulunan Apple bayilerinde satılacak olan akıllı hoparlörün, daha sonra Fransa ve Almanya bayilerinde kullanıcılarla buluşacağı belirtiliyor. Bununla beraber, yetkili Apple ürünü satıcılarında da Apple HomePod satışa hazır bulundurulacak.

Apple HomePod, iOS 11.2.5 veya daha üstü sürümdeki yazılıma sahip herhangi bir iPhone 5s ve üst modelleri, iPad Pro, iPad Air ve üst versiyonları, iPad 2 mini ve üst versiyonları, 6. nesil iPod Touch ile uyumlu olarak çalışabilecek. Ürünün Türkiye’de satışa çıkacağı tarih veya satışa çıkıp çıkmayacağına dair bir bilgi henüz yayımlanmadı. Doğal olarak, Türkiye fiyatının ne olacağına dair henüz net bir bilgi olmasa da; global pazardaki fiyatından yola çıkarak Apple Hompod ülkemizde kaç liradan satılacak, sanıyoruz az çok tahmin edebilmişinizdir.

Şimdi de akıllı hoparlör pazarında Apple HomePod ve rakiplerini fiyat yönünden kıyaslayalım:

  • Apple HomePod: 349$
  • Amazon Echo Show: 229.99$
  • Amazon Echo Plus: 149.99$
  • Amazon Echo: 99.99$
  • Google Home Max: 399$
  • Google Home: 129$
  • Sonos One: 199$

 

YORUM

Yorumlar 0