Akıllı TelefonİnternetTrend

Google Hesapları Büyük Risk Altında

Google hesaplarıyla ilgili ortaya çıkan yeni bir bilgi, güvenlik anlamında çarpıcı argümanlar sunuyor. Buna göre Google hesaplarının büyük kesiminde şifre koruma özelliği kullanılmıyor. Veriler son derece çarpıcı, işte siber güvenlik alanındaki büyük riske işaret eden en yeni detaylar…

Veriler son derece çarpıcı, uzun yıllardır kullanımda olan yukarıda bahsettiğimiz özellik, tüm Google hesap sahiplerinin sadece yüzde 10’u tarafından kullanılmakta. İki faktörlü kimlik koruma özelliği ile hesapların daha güvenli kullanımı mümkünken bu tercih edilmiyor.

Öte yandan Authenticator özelliği de tercih edilmiyor. Bu özellik, kullanıcılara özel şifre verilmesini sağlıyor. Siber güvenlik uzmanları bu durumla ilgili olarak kullanıcıları uyarıyor ve kullanılması gerektiğinin altını çiziyorlar.

Siber güvenlik tehditlerinin iyiden iyiye arttığı günümüzde kullanıcıların hack’lenmemek adına şifrelerine özen göstermeleri büyük önem taşıyor. Ancak hala 12345 tarzında düşük seviye güvenlik yapısına sahip şifrelerin ağırlıklı olarak tercih edildiği biliniyor. Bu açıdan uzmanlar, kullanıcıları ardışık sayılar, doğum tarihleri, tutulan futbol kulüpleri, isim-soy isim gibi kolay erişilebilen verilerle oluşturulan şifreleri tercih etmemeleri konusunda uyarıyor.

BENZER HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu