Dünyanın İlk İnsansı Robotu Sophia Türkiye’ye Gelecek

Dünyanın İlk İnsansı Robotu Sophia Türkiye’ye Gelecek

İnsansı robot Sophia, bir etkinlik kapsamında Türkiye'ye gelecek. İşte detaylar...

Dünyanın vatandaşlık alan ilk insansı robotu Sophia, 19 Nisan’da, 5’incisi düzenlenecek Marketing Meetup’a konuk olacak. İlk kez Türkiye’ye gelecek olan Sophia, iş dünyasının dâhilerini buluşturan konferansta, merak edilen soruları yanıtlayacak. İşte bu ilginç gelişmeye ilişkin detaylar…

İş dünyası için Türkiye’nin en değerli içeriklerini üretmeyi ve ekosistemi geliştirmeyi amaçlayan; bu doğrultuda 5’incisi düzenlenen Marketing Meetup 2018’in odak noktası “deneyim” olacak. Uniq İstanbul’da 19 Nisan’da gerçekleşecek buluşmada iş hayatından ulusal ve global dehalar bir araya gelecek.

İş zekasına, analitiğe ve entelektüelliğe odaklanan Marketing Meetup’ın son konuğu, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu Komite Üyesi ve dünyanın vatandaşlık alan ilk insansı robotu olacak. Hanson Robotics ve Las Vegas Üniversitesi tarafından geliştirilen; son olarak eklenen ünitelerle tam bir bedene kavuşan robot, konferansta merak edilen sorulara yanıt verecek.

19 Nisan’da Marketing Meetup söyleşisine katılmak üzere ülkemize gelecek olan Sophia, pek çok Avrupa ülkesinden önce ilk kez Türkiye’yi ziyaret etmiş olacak.

Daha fazla bilim teknoloji haberi için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUM

Yorumlar 0