Google Adwords Reklamları ve Dönüşüm İzleme

Google Adwords Reklamları ve Dönüşüm İzleme

İnternet denilince akla gelen ilk kuruluşlardan biri olan Google, günümüzde artık sadece bir arama motoru değil, bunun yanında internet reklamcılığı da dahil olmak üzere internet ve teknolojinin pek çok noktasında hizmet vermektedir. Google’ın internet reklamları servisi olan Adwords, bugün internet reklamcılığı konusunda dünya çapında önde gelen kuruluşlardan biri olmayı başarmıştır. Bu başarının sebeplerini incelediğimizde tabii ki internet alanında Google’ın elinde bulundurduğu pazar payını ilk etken olarak değerlendirmek gerekiyor. Google gücünün yanı sıra Adwords’ün bu denli başarı elde etmesinin bir diğer önemli sebebi de yenilikçi ve her ihtiyaca uygun olan reklam verme sistemidir. Öyle ki, bir reklamverenin reklam takibi yaparken ihtiyaç duyduğu ve istediği hemen her husus Google Adwords sisteminde bulunmaktadır. Adwords Reklam servisi hakkında detaylı bilgi aktarmadan önce etkin ve bir o kadar üst düzey müşteri memnuniyet oranına sahip olan Adwords müşteri hizmetlerinin de, servisin yüksek başarısında değerli ve azımsanmayacak bir etmen olduğu gerçeğini paylaşmadan geçmeyelim. Adwords sisteminde reklam verme ve verdiğimiz bu reklamların dönüşümlerini izleme, takip etme gibi işlemler oldukça hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. İsterseniz bunun nasıl gerçekleştiğine bir göz atalım.

Adwords Reklam Oluşturma

Yukarıda da değindiğimiz gibi Adwords servisi, oldukça sade ve akıcı bir arayüze sahiptir. Bu sadelik ve akıcılık sayesinde reklamverenler işlem yaparken hiçbir şekilde zorluk yaşamamaktadır. Adwords servisini ilk açtığımızda karşımıza öncelikle bir genel bakış ekranı çıkmaktadır. Bu ekranda daha önce reklam verdiyseniz o reklamların durumunu ve dönüşümlerini genel hatlarıyla inceleme imkanına sahip olabilirsiniz. Diğer taraftan yeni reklam kampanyası oluşturmak için ilgili panelde kampanyalar butonuna tıklayıp açılan sayfada yeni kampanya oluşturabilirsiniz. Yeni kampanya oluşturma aşamasında oldukça dikkatli ve titiz bir çalışma gerçekleşmesi gerektiğini söylemek gerek. Zira bu sayfada sizden istenen her bilgi ve görüntü, internet ortamında pek çok noktada gösterilecek reklamınıza doğrudan etki edecektir. Yeni reklam oluşturma sayfasında reklamınızın internet ortamında ne şekilde görünmesini istediğinizi, hangi alanlarla ilgilenen kullanıcılara görüntülenmesi gerektiği gibi daha pek çok önemli bilgiyi ekleyerek kampanyanızı içinize sinen en iyi şekilde oluşturabilirsiniz.

Adwords Reklam Dönüşümleri

Reklam kampanyanız yayınlanmaya başladıktan kısa bir süre sonra Adwords Reklam size kampanyanızın geri dönüşümlerini anlık olarak yansıtarak bilgilendirir. Sisteminizde çok hızlı bir biçimde görüntüleyebileceğiniz bu dönüşüm raporlarında reklam kampanyanızın ne kadar ilgi gördüğü, ne tür kullanıcılar tarafından görüntülendiği ve aynı zamanda geçen süre zarfında reklam bütçenizden ne kadar harcandığı gibi daha pek çok önemli bilgiye erişebilirsiniz. Adwords sisteminde takıldığınız noktalarda destek almak da mümkün. Öyle ki, sistemde aklınıza takılan veyahut hata aldığınız bir noktada hızlı şekilde size özel Adwords müşteri hizmetleri yetkilisiyle iletişime geçebilirsiniz.

Adwords ile Her Şey Kontrol Altında

Üzerinde söz söylenmeyi hak eden geniş seçeneklere sahip AdWords Reklam paneli sayesinde kampanyaların elinizin altında olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu panelde reklam oluşturma ve geri dönüşüm raporlarını anlık alabileceğiniz gibi aynı zamanda sizin reklam kampanyanıza en uygun anahtar kelime ve bütçe tekliflerine de ulaşmak mümkün. Bu sayede en verimli ve en doğru reklamlara ulaşabilme imkanına sahipsiniz. Üstelik Adwords reklam paneline bilgisayarın yanı sıra tablet ve telefon gibi mobil cihazlardan da rahatlıkla erişebilirsiniz.

YORUM

Yorumlar 0