Bitcoin Dibe Doğru…

Bitcoin Dibe Doğru…

Bitcoin bir kez daha dibi görmeye hazırlanıyor. Peki gidişat sürekli böyle mi olacak? İşte bu sorunun yanıtı ve kapsamlı bir analiz...

Yatırımcılarını geçtiğimiz aylarda çokca sevindiren Bitcoin, yaklaşık bir aydır diplerde. Bu dönem içerisinde fiyatı 9 bin dolar seviyesine kadar gerileyen Bitcoin, yeniden bir dip durumuyla karşı karşıya. 16 Aralık 2017 itibarıyla 1 Bitcoin 11 bin dolara kadar düştü. Son bir ayda bu seviyeye 3 kez daha inmişti. Ancak bu kez acaba 9 bin bandının da altına düşer mi soruları akıllarda. Çünkü daha öncekilerden farklı olarak olağanüstü bir ‘ani’ değer kaybı söz konusu ve bunun devam edebileceği yönünde kimi beklentiler de kamuoyunda yer buluyor.

Öte yandan Bitcoin yatırımcıları, Kasım ayındaki 7 bin dolardan 16 bin dolara fırlayan inanılmaz kazanç durumlarını mumla arıyorlar. Geçtiğimiz ay 16 bin dolardan yatırıma başlayan biri, bu gün yaklaşık yüzde 30 değer kaybına uğramış durumda.

Bitcoin’e yapılan yatırım, aslında görülebiliyor. Örneğin ülkemizde 2 milyon TL, hatta daha üzerinde ‘tek seferlik’ büyük alımlar dikkat çekmişti. Bu noktada yatırımcıların, her 1 milyon TL’lik yatırımları için yaklaşık 250 bin TL kaybettiğini belirtmemiz mümkün. Oldukça büyük bir zarar. Peki böyle mi devam edecek?

İlginizi çekebilecek iki makale:

Beklentiler oldukça karamsar olmakla birlikte Bitcoin’in değer kazanmaya devam edeceği, sabırlı olunması gerektiği yönünde uzman görüşleri de yok değil. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

YORUM

Yorumlar 0