Samsung Galaxy Note 9 Bu Özelliklerle Gelebilir

Daha detaylısı yok!

Samsung Galaxy Note 9 Bu Özelliklerle Gelebilir

Samsung Galaxy Note 9 özellikleri, fiyatı ne zaman tanıtılacak sorusunun yanıtı ve daha fazlası bu detaylı makalede! Tıklayın...

Samsung Galaxy Note8 tamam, peki Galaxy Note 9? Bu kapsamlı makalede önümüzdeki aylarda lanse edilecek akıllı telefonun özelliklerine bir ‘ön bakış’ yapabilirsiniz…

Samsung Galaxy Note 9 özellikleri en çok merak edilen akıllı telefonlardan biri olacak 2018’de. Henüz üzerinde konuşmaya çok var dense de yılın ikinci yarısında mobil cihaz ekosistemini sürklase edecek modele dair bazı ipuçları da yok değil. Peki bunlar neler, Note 9 hangi özelliklerle gelecek, Galaxy Note 9 fiyatı ne olacak? İşte tüm bu soruların yanıtları…

Samsung Galaxy Note 9, öncül model Note 8’le aynı ekran formuyla gelecek gibi görünüyor. Geçtiğimi yıl 6 inç etrafında şekillenen amiral gemisi model ekranlarında daha büyük form faktör beklenmiyor. Ayrıca Galaxy Note 9’un ekranının, Note 8’le birlikte ele alındığında zaten hiç de küçük olmadığı da bir gerçek. 6.3 inçlik Quad HD ekranla gelen Note 8’den sonra Note 9’da aynı ekran büyüklüğüne sahip olacak.

Peki ya teknoloji? Beklentiler OLED ekrandan yana, bu da çok daha net ve parlak görüntüler anlamına gelecek. Ayrıca çözünürlük değerinin 4K yapısında sunulması da bir diğer beklenti durumunda. Kenarlarda neredeyse sıfır çerçeve sunan Samsung, sonraki dev akıllı telefonunda üst ve alt kısımlarda da bir takım aksiyonlar yaratabilir, tamamen çerçevesiz bir ekran olmasa da daha ince üst ve alt çerçevelerle gelen bir akıllı telefon bekleniyor.

Samsung‘un Note 9 için yılın öne çıkacak işlemci setlerini kullanacağına şüphe yok. Ülkemizde Exynos işlemcilerle gelecek olan cihazda saat hızlarında yüzde 10-20 aralığında iyileşmenin yanı sıra daha düşük güç tüketim özellikleri öne çıkacak…

Görsellere tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz…

6 GB RAM’den fazlası!

6 GB RAM’den sonra 8 GB RAM, bu yılın sürprzi olarak karşılamayacağımız Note 9 özelliği olacak. Oyun bilgisayarı sınıfı akıllı telefonların göz bebeği bir model yolda gibi görünüyor. 256 ve 512 GB hafıza kapasiteleri bekleniyor. Ayrıca microSD desteğine devam, özetle kullanıcılar her zaman olduğu gibi yine uçsuz bucaksız bir veri depolama ünitesine de sahip olacaklar.

Yeni nesil grafik işlemciler, 5G desteği, Bluetooth ve Wifi’da yeni standartlar, modelin öne çıkacak diğer özellikleri arasında yer alacak. Peki kamera özellikleri?

Galaxy Note 9 kamera özellikleri açısından devrim yaratacak bir model olabilir. Halihazırda en iyi kamera teknolojilerine sahip modellerden biri olan Note 8’den sonra Note 9 için de benzer beklentiler hakim. 12 MP çift arka kamera, 8 MP ön kameranın sonraki adımında 16 + 12 MP çift arka kamera ve 12 veya 16 MP ön kamera özellikleri söz konusu olabilir. 4K çözünürlük ve optik görüntü sabitleme teknolojileri de öne çıkanlar arasında yer alır.

Okuma önerisi: Note 8 kullanımızı kolaylaştıracak püf noktaları

4000 mAh pil!

3300 mAh kapasiteli pilinin ardından Samsung’tan 4000 mAh pil hamlesi bekleniyor.

İris Tarayıcı, Yüz Tarayıcı, NFC, Kalp Ritim Sensörü özelliklerine ek olarak cihazın yeni güvenlik özellikleri sunması sürpriz olmaz. Örneğin ekrana entegre parmak izi sensörüyle geleceğini şimdiden net olarak belirtelim. Ekranın üzerindeki özel kısma dokunarak parkak izini okutmak mümkün olacak.

Galaxy Note 9 ne zaman çıkacak sorusu son derece net; Cihaz, Ağustos ayında duyurulacak ve yine aynı ay içinde satışa sunulacak.

Yılın en önemli akıllı telefon alternatiflerinden biri olmasına kesin gözüyle bakılan Galaxy Note 9’un olası özelliklerini ele aldık. Daha fazla detay ve kesinleşen bilgilerle bu makalenin 2018 yılı süresince sıklıkla güncelleneceğini belirtelim. Bu nedenle tarayıcınızın sık kullanılanlar kısmına almanız iyi bir fikir olabilir. Ayrıca sosyal medya üzerinden bu yazıyı paylaşarak daha fazla kişi tarafından okunmasına yardımcı olabilirsiniz.

YORUM

Yorumlar 0