Microsoft Akıllı Telefonları İçin Güvenlik Güncellemesi Yayınlandı

Microsoft Akıllı Telefonları İçin Güvenlik Güncellemesi Yayınlandı

Microsoft, mobil cihazlarına yönelik önemli bir güncelleme paketi yayınlandı. İşte detaylar...

Spectre ve Meltdown şu sıralar siber dünyanın iki ciddi tehlikesi arasında yer alıyor. Bunlar, yardımcı uygulamalar vasıtasıyla mobil cihazlarınızdaki bankacılık uygulamalarına sızabilir ve şifrelerinizi / özel bilgilerinizi ele geçirebilir.

Mobil dünyada bu ciddi tehlikeden korunması gerekenler yalnızca Android ve iOS işletim sistemli cihazlar değildir. Microsoft mobile’ın da bu konuda gerekli güvenlik tedbirlerini alması son derece önemli hâle geliyor.

Öyle görünüyor ki, Microsoft gerekli atılımları çoktan gerçekleştirmiş durumda. Insider programına kayıtlı olup olmadıklarına bakılmaksızın, tüm Microsoft akıllı telefonlar için güvenlik güncellemesi yayınlandı.

Bu güncelleme paketi Internet Explorer, Microsoft Komut Dosyası Motoru, Microsoft Edge, Windows Graphics, Windows Çekirdeği, Linux için Microsoft Alt Sistemleri ve Windows için SMB sunucusuna yönelik güvenlik iyileştirmeleri içeriyor.

Güncelleme OTA aracılığıyla Microsoft cihazlara iletilmektedir. Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik > Telefon Güncellemesi yolu üzerinden giderek, güncellemenin mobil cihazınıza gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz. Güncellemeyi yüklemeden önce kablosuz bağlantı kullanmanızı ve yeterli dolulukta bataryaya sahip olmanızı tavsiye ediyoruz.

YORUM

Yorumlar 0