HTC U11 İçin Avrupa’da Android 8.0 Güncellemesi Gecikecek

HTC U11 İçin Avrupa’da Android 8.0 Güncellemesi Gecikecek

HTC, U11 modeli için ABD'de sunduğu Android Oreo güncellemesi ile oldukça hızlı güncelleme desteği veren firmalar arasına girmeyi başarmıştı. Peki ya Avrupa'da?

HTC U11’in ABD sürümü 1 aydan fazladır Android 8.0 Oreo güncellemesini kullanıyor olmasına rağmen, diğer ülkelerdeki HTC U11 kullanıcıları için Android Oreo güncellemesi bir türlü başlatılamamıştı. Görünüşe göre bu bekleyiş bir süre için daha devam edecek.

HTC İngiltere, U11 sahiplerine yönelik olarak özür dilediklerini içeren bir duyuru yayınladı. Öyle sanıyoruz ki şirket global ölçekte güncelleme desteğini başlatmış olsa da, Avrupa’da böyle bir ertelemeyi gerektirecek bir takım sorunlarla karşılaştı.

HTC U11 güncellememizin gecikmesi nedeniyle özür diliyoruz. Güncellemeyi dünya genelinde yayınlamaya başladık fakat Avrupa’daki güncellememizi sekteye uğratacak bazı karışıklıklar ortaya çıktı. En kısa sürede sizleri daha fazla bilgilendirmek için elimizden geleni yapacağız.

Umarız, HTC kısa sürede bu aksaklığa neden olan sorunu bulabilir ve düzeltebilir. Ünlü şirket henüz sadece ABD’de güncelleme verebilmiş olsa da, Android’in son sürümünü amiral gemisi modellerinden birine teslim eden ilk firmalar arasında hâlen oldukça başarılı bir konumda bulunuyor.

YORUM

Yorumlar 0