Alcatel Amiral Gemisi Segmentinde Akıllı Telefon mu Hazırlıyor?

Alcatel Amiral Gemisi Segmentinde Akıllı Telefon mu Hazırlıyor?

Alcatel cephesinden gelen gizemli bir akıllı telefon, CES 2018 öncesinde dikkatleri üstüne çekti.

IFA 2017 etkinliğinde Alcatel’in 4 yeni akıllı telefonu tanıtılmıştı. Bu modellerin hepsinin de uygun fiyatlı orta segment düzeyinde rekabet edecek telefonlar olduğunu belirtelim. Açık konuşmak gerekirse, Idol 4S’in Windows Phone sürümünden bu yana firmadan amiral gemisi pazarına yönelik bir atılım görmemiştik. Ancak evleaks cephesinden gelen bir sızıntıya göre pek yakında premium detaylara sahip Alcatel amiral gemisi modeli kullanıcılarla buluşturulacak.

 

Telefona dair sızdırılan yukarıdaki görsele baktığımızda, arkada tek kamera ve çift tonlu LED flaşın tercih edildiğini görüyoruz. Parmak izi okuyucusu ise, flaşın hemen altına yerleştirilmiş görünüyor.  Cihazın ön yüzünde ise 18:9 görüntü formatına sahip, üst kenar hariç geri kalan kenarlardan tamamen çerçevesiz görünen bir ekran tasarımı dikkatimizi çekiyor. Çift ön kamera, yakınlık sensörü ve ön kamera için LED flaş desteğine de cihazda yer verilmiş görünüyor.

Alcatel’in burada tasarımsal olarak ön plana çıkacak bazı eklemeler yapacağını görüyoruz. Arka yüzeyde fırçalanmış metal görüntüsü ve cihazın üst ve alt taraflarında yer alacak parlak altın rengi birer şerit, muhtemel tasarım ögeleri arasında yer alıyor.

Henüz cihazın teknik özelliklerine dair herhangi bir bilgi olmasa da, TCL firması önümüzdeki hafta gerçekleşecek CES etkinliğinde Alcatel 5’in ilk defa görüleceği özel bir organizasyon yapmayı plânlıyor.  Gelişmeler bizlere ulaştıkça, sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Editörün Notu: TCL, Alcatel akıllı telefonlarının marka ve isim haklarına sahip olan firmadır.

YORUM

Yorumlar 0