Nokia 3310 4G Modeli Geliyor!

Nokia 3310 4G Modeli Geliyor!

Nokia'nın sektöre dönüşünün sembolü hâline gelen yeni 3310, sevildiği kadar epey eleştirilmişti de... Bu eleştirilerin odak noktalarından biri de, şüphesiz ki cihazın 4G desteğinin olmamasıydı. Anlaşılan, bu eksiklik artık tarihe karışıyor...

Eski bir teknoloji olan 2G şebeke bandını bazı ülkelerin artık desteklememesi nedeniyle, HMD Global Nokia 3310’un 3G desteğine sahip modelini piyasaya sunmuştu. Ancak 3G teknolojisi için de yolun sonu görünmeye başladığından; HMD Global cephesinden gelecek bir Nokia 3310 4G hamlesi, mobil pazar için pek de şaşırtıcı olmazdı.

Tam olarak da gerçekleşen bu oldu… Önümüzdeki yıl yeni 3310’un 4G destekli bir versiyonu piyasaya sunularak, efsane modelin güncel teknoloji tabanında devam ettirilmesi amaçlanıyor. Çin’e ait TENAA komisyonu tarafından sertifikasyon bilgileri yayınlanan yeni Nokia 3310’un, bu bağlamdan hareketle çok kısa sürede kullanıcılarla buluşturulacağını söyleyebiliriz.

Görselleri değerlendirdiğimizde, mevcut Nokia 3310 sürümleri ile (2G,3G) yeni gelecek olan 4G modelinin neredeyse hiç farkının olmadığını görüyoruz. Donanım tarafında ise 4G şebeke desteği dışında ciddi bir değişikliğe gidilmeyeceğini düşünüyoruz. Yine de cihaza dair daha fazla bilgi açıklandıkça, sizlerle de paylaşmaya devam edeceğiz.

Nokia 3310 4G’nin Fiyatı Ne Kadar Olacak?

3G desteğine sahip Nokia 3310, 60$ fiyat seviyesinden Amerika pazarında satışa çıkmıştı. Aynı zamanda bu model, 2G versiyonuna kıyasla daha yüksek bir fiyata sahipti. Buradan hareketle yeni Nokia 3310 4G için, diğerlerine kıyasla daha yüksek bir fiyata sahip olacağını söylemek hiç de zor değil… Tahmini 80$ civarı bir etiketle bu telefonun satışa çıkarılacağını düşünüyoruz.

Nokia 3310 4G modelinin ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı ise henüz gizemini koruyor…

YORUM

Yorumlar 0