Bitcoin Neden Yükselmiyor?

Bitcoin Neden Yükselmiyor?

Son günlerin sesi yükselen sorusu açık ve net: Bitcoin neden yükselmiyor? Adeta takılı kaldı, peki bu böyle mi devam edecek? İşte hızlı bir okuma seansı...

Son günlerin sorusu açık ve net: Bitcoin neden yükselmiyor? Adeta takılı kaldı, günlük yükselişler, önceki dönemlere kıyasla son derece düşük seviyede, örneğin yüzde 1-2 aralığı gibi bir periyot söz konusu. Elbette bu alanda hızlıca kazanç sağlamak isteyen yatırımcılar tedirgin. Peki böyle mi devam edecek?

Bitcoin’in son bir haftalık performansı son derece ilginç; 16 bin 800-17 bin bandıyla 13 bin 500 bandı arasında hareketler görülse de ağırlıklı olarak 16-16 bin 500 aralığında bir tıkanma var. Anlık artışlar bazı günler yüzde 9-10 gibi çarpıcı noktalar sergilese de süresi oldukça kısa oluyor. Genel itibarıyla BTC yatırımcısı, günü yüzde 1 civarı bir kazançla kapatıyor.

Önceki hafta 17 binlerde Bitcoin alan yatırımcılar, genel itibarıyla az da olsa eksiye düşmüş durumda, 15 binlerde alım yapanlar ise yüzde 10 civarı kazanç elde etti. Ancak genel itibarıyla seviye günden güne bakıldığında yüzde 1’lerde olduğu gibi kar-zarar dengesi nötre çok yakın.

Analistler Bitcoin’in farklı bir evreye doğru evrilmiş olabileceğine işaret ediyorlar, bundan sonraki dönemde artışların küçük miktarlarla gerçekleşebileceği kaydediliyor. Yatırımcılar, Kasım-Aralık arasındaki yüzde 300’lere varan değişimlerin bir benzerini bir daha görebilecek mi sorusunun yanıtı şu sıralar olumsuz.

İlginizi çekebilir: BTC’nin düşmeye niyeti yok

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

YORUM

Yorumlar 0