Google’dan Ekrana Gizlice Bakanı Tespit Eden Yazılım

Google’dan Ekrana Gizlice Bakanı Tespit Eden Yazılım

Üzerinde çalışılan Google elektronik ekran koruyucu teknolojisi ile telefona bakan davetsiz 'gözler' tespit edilebilecek. İşte detaylar...

İlginç teknoloji hamleleri ile adından söz ettiren Google, bu kez de kullanıcıların muzdarip olduğu ortak bir soruna el attı. Geliştirilen teknoloji ile mobil telefonlarda ekrana başka biri baktığında bu ‘skandal’ durum kullanıcıya bildirilebilecek. Detaylar bir hayli ilginç…

Süper hızlı şekilde tespit edilen davetsiz misafir, kullanıcının önlem almasını (telefonu gizlemesi, vb) ile bertaraf edilebilecek. Gerekli bir teknoloji mi tartışılır ama özellikle toplu taşıma araçlarında telefona bakan gözlerden kaçınmak için iyi bir yol olabilir.

Şu an için prototip testlerinin devam ettiği bildirilen teknolojinin adı ise electronic screen protector yani Google elektronik ekran koruyucu.

Özelliğin sadece 2 milisaniyede ekrana bakan başka gözleri tespit ettiği, bunun için ön kameradan yardım alındığı verilen detay bilgiler arasında.

mobile

Son kullanıcıyla bu teknolojinin ne zaman buluşacağı sorusu şu an belirsiz olmakla birlikte önümüzdeki senenin başlarındaki önemli teknoloji fuarlarında (MWC 2018 ve CES 2018), ilk sonuçların kamuoyuna sunulması bekleniyor.

Gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz…

YORUM

Yorumlar 0