Ucuz iPad mi Geliyor?

Ucuz iPad mi Geliyor?

2018 ikinci çeyreğinde tanıtılacağı belirtilen ucuz iPad iddiaları kamuoyunda yer buldu. Fiyat etiketi ne olacak, özellikleri beklentileri karşılayacak mı?

iPad harika, ama çok da pahalı. Bu durum değişmek üzere olabilir…

Apple’ın tedarik zinciri odaklı bazı kaynaklara göre sonraki 9.7 inçlik iPad, 2018’de sadece 259 dolar fiyat etiketine sahip olacak. İnanılmaz!

Dolayısıyla tüm zamanların en ucuz iPad’i yolda gibi görünüyor. Şu anki model 329 dolar gibi bir ABD fiyatına sahip. 70 dolarlık indirim, daha fazla satışın önünü açabilecek bir potansiyel ortaya koyuyor.

Kaynaklar, Apple’ın 2018’in ikinci çeyreğinde yeni ‘ucuz’ iPad’i piyasaya sunacağına işaret ediyorlar. Ayrıca teknoloji şirketinin tipik son kullanıcının yanı sıra modelini endüstriyel kesim ve hizmet sektörüne dahil etme planları olduğu kaydediliyor. Apple’ın birçok kurumsal şirketle iPad odağında halihazırda işbirlikleri bulunuyor. IBM örneğin.

iPad’in donanımında değişiklikler olacak mı yoksa tasarım mı değişecek soruları şu an yanıtlara sahip değil.

İlginizi Çekebilir: Evcil Hayvanınız mı Var? Bissell Pet Hair Eraser Lift-Off ile Tanışın

Ucuz iPad, Amazon, Asus, Huawei gibi şirketlerin uygun fiyatlı modelleri ile rekabete yeni bir boyut da getirebilir.

Asıl iyi haber ise tüketicilerin önümüzdeki yıl daha yeni ve düşük fiyatlı iPad’le tanışma olasılıklarının ilk kez ortaya çıkmış olması. Gelişmeler merakla bekleniyor…

2018’de bir fiyat indirimi sürpriz olmaz. Tablet satışları son yıllarda önemli ölçüde azalmış durumda. Ayrıca iPad, bir tüketici memnuniyeti araştımasına göre ilk kez ABD’de 2017’de Microsoft Surface Tablet’ten daha az seviliyor.

YORUM

Yorumlar 0