TP-Link Archer VR400 VDSL/ADSL Modem Router İncelemesi

Fiyat-performansta iddialı...

TP-Link Archer VR400 VDSL/ADSL Modem Router İncelemesi

TP-Link’in dikkat çeken modem-router modellerinden Archer VR400 inceleme konuğumuz oldu. Cihazın artıları ve eksilerini ele aldık.

İnternet bağlantısı yaptıktan sonra en önemli gereklilik şüphesiz modem. Elbette eski modemi yenileme konusunda da benzer bir gereklilik söz konusu. Bu noktada gelişen altyapı şartları ile birlikte sağlanacak internet özelliğini karşılayabilecek modem tercihi öne çıkıyor. Örneğin fiber altyapı üzerinden internet alacak olan bir kullanıcının fiber uyumlu modem tercih etmeyi es geçmemesi lazım. Ayrıca ADSL/VDSL ayrımı da bir diğer önemli unsur.

İnceleme konuğumuz olan TP-Link Archer VR400, yüksek segmentli ihtiyaçlara cevap verebilen teknik özelliklerle geliyor. Bu modelle hızlı internet erişimi ve bununla birlikte daha geniş kapsama alanları teoride mümkün. Peki pratikte durum nasıl? Yakından bakacağız…

Öncelikle TP-Link Archer VR400, firmanın şık modemlerinden biri. Piyano black dediğimiz parlak siyah kaplaması ile oldukça estetik bir görünüm sunulmuş durumda. Ön yüzündeki ışıklar, ince bir geometriyle dizayn edilmiş antenler, diğer dikkat çeken tasarım özellikleri arasında konumlanıyor.

Cihaz, kolaylıkla anlaşılabilir, Türkçe kurulumla geliyor. Birkaç dakika içinde kurulumu gerçekleştiriyorsunuz. 2.4GHz’de 300Mbps ve 5GHz’de 867Mbps hızı olmak üzere çift bantlı Wi-Fi bağlantısı elde ediyorsunuz.

Fiber, kablo ve 3G/4G internet hizmetlerinin yanı sıra VDSL2/ADSL2+/ADSL standartları ile uyumlu. Dolayısıyla hangi internet paketine sahip olursanız olun, sunulmuş olan maksimum performansı alabileceğiniz bir modem/routerla karşı karşıyasınız.

Üç adet sökülebilen anteni ile daha geniş kapsama alanı elde ediyorsunuz. Sahip olduğu hüzmeleme teknolojisi, 5GHz bandındaki kablosuz kapsamı ve performansını artırıyor.

USB bağlantı portu bulunan cihaz, bu sayede 3G/4G USB cihazları ve yazıcı hizmet paylaşımı, FTP ve medya hizmetlerini destekliyor. Ayrıca Tether adlı uygulama ile iOS ve Android cihazlarla yönlendiricinin yönetimi mümkün oluyor.

Ürün, fiyatıyla da dikkat çekici. Son derece rekabetçi bir satış fiyatıyla sunuluyor. Kesinlikle 300 TL altında alınabilecek en iyi modemlerden biri olduğunu belirtmemiz gerekiyor.

Genel itibarıyla ev ve ofisler için ideal alternatiflerden biri. Gerek kolay kurulum, gerekse yüksek performansı ile son dönemde test merkezimizde ağırladığımız en iyi modem/router’lardana biri.

Artılar:

Kolay kurulum

Uygun fiyat

Geniş kapsama alanı

Hız ve performans

hüzmeleme teknolojisi

VDSL2/ADSL2+ desteği

çift bantlı Wi-Fi bağlantısı

Şık tasarım

Isınmıyor

Eksiler:

Cihazla ilgili daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUM

Yorumlar 2
 • comment-avatar
  Koray AKBIYIK 5 sene

  Selam.
  Performans açısından VR600 ile çok fark varmı aralarında

  • comment-avatar

   VR400 bu fiyat bandında alınabilecek en iyi ürünlerden biridir. Vr600’la aynı menzil (yaklaşık 75 m2) söz konusu, ayrıca ikisi de fiber destekli, Vr600’de bazı ek özellikler var, bunları kullanmam diyorsanız yaklaşık 100-150 TL daha ucuz bir ürün olan Vr400’de karar kılabilirsiniz.