Google’dan Öğretmenler Günü Doodle’ı

Google’dan Öğretmenler Günü Doodle’ı

Özel günlerde yayınladığı doodle’larla tanınan Google, Öğretmenler Günü’nü unutmadı. Yayınlanan Öğretmenler Günü Doodle‘ı, keyifli tasarımıyla dikkat çekti. İnternet kullanıcıları, Google.com anasayfasını tıkladıklarında yukarıdaki doodle ile karşılaşıyorlar.

Ders anlatan ‘G’ harfi ve onu dinleyen G, o, o, l ve e harfleri şeklindeki eğlenceli doodle, arka plandaki uzay, kimya, biyoloji, matematik, müzik derslerini simgeleyen geçişlerle hareketli bir yapı sunuyor. Google’ın son dönemdeki doodle’larının aksine grafik tabanlı ve hareketli öğelerin tercih edildiği görülüyor.

Öte yandan seçilen renklerin canlılığı da dikkatlerden kaçmıyor; söz konusu doodle’da kırmızı, sarı, mavi ve yeşil renkler ön planda.

Doodle tıklandığında ise ‘Öğretmenler Günü’ ile ilgili Google arama sonuçlarına ulaşılıyor. Sıralamada web sitelerinin Öğretmenler Günü ile ilgili hazırlamış oldukları içerikler görülebiliyor.

Google, 10 Kasım, 23 Nisan gibi Türkiye için önem taşıyan günlerde ana sayfasında doodle’lar yayınlıyor. Bu bağlanda 24 Kasım tarihinin de unutulmamış olması alkışı hak ediyor.

Teşekkürler Google!

YORUM

Yorumlar 0