iPhone X’u Pahalı mı Buluyorsunuz? Durun!

iPhone X’u Pahalı mı Buluyorsunuz? Durun!

Tiffany & Co üzerinden satışa sunulan bu çöp kovası, 1000 dolarlık fiyat etiketiyle iPhone X'u pahalı bulanlara sert bir yanıt adeta. İşte tuhaf detaylar...

Türkiye’de kimi e-ticaret platformlarında zaman zaman 12 bin TL’lik t-shirt’lerle, 15 bin TL’lik kazaklarla karşılaşabiliyoruz. Bazen 5 bin TL’lik kol düğmeleri ve daha fazlası da söz konusu olabiliyor. ‘Lüks mükemmellik’ iPhone X’un pahalı olduğunu düşünen bizim de aralarında yer aldığımız kesim için oldukça absürt rakamlardan söz ettiğimize şüphe yok. Ama durun, çok daha ‘çılgınca’ bir örnekten söz edeceğiz; ABD’nin lüks tüketim mağazalarından Tiffany & Co.’da listelenen yukarıdaki çöp kovası tam olarak 1000 dolar fiyat etiketine sahip. En önemli özelliği ise bir teneke kutu olması.

Soyguncu çöp kovası, sadece bir teneke kutu. Evet ve çok daha azı.

Gündelik eşyalar kategorisinde listelenen ürün, kalaydan üretilmiş. Oldukça sıradan bir malzeme, alüminyum veya çelik bile değil. Pahalı metallere batırılma durumu da yok. Neyse ki değerli metallerin eritilip yeniden şekillendirilmesiyle oluşturulduğu bilgisine ulaşıyoruz. Fiyatının hakkını hala vermediğine ise şüphe yok.

iphone-x

6099 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulan iPhone X, her ne kadar yoğun eleştirilere maruz kalsa da dünyada ‘premium’ tarafta yoğun bir biçimde satın alınmaya veya operatör tekliflerine konu edilmeye, bu kanalla ‘taksitle’ edinilmeye devam ediyor.

YORUM

Yorumlar 0