Artık Dünyada Jeff Bezos’tan Zengini Yok!

Artık Dünyada Jeff Bezos’tan Zengini Yok!

Dünyanın en zengin insanı artık Bill Gates değil, her ne kadar aralarındaki fark çok büyük olmasa da zirvedeki isim Amazon’un kurucu ve CEO’su Jeff Bezos.

Amazon’un kurucu ve CEO’su Jeff Bezos, şirketinin açıklanan son finansal göstergeleri sonrasında kişisel servetini sadece bir günde 6 milyar doların üzerinde büyüterek 89 milyar dolarlık toplam varlığa ulaştı.

Böylelikle 68 milyar dolarlık servete sahip Bill Gates’i ikinci sıraya itti.

Microsoft’un yüzde 1,3’üne sahip olan Bill Gates’in de bir günde 350 milyon doların üzerinde kazanç elde ettiği Ekim ayında teknoloji dünyasının zirvesindeki iki ismin ‘yeni dolarları’ adeta havalarda uçuştu…

Diğer yandan Bezos, geçtiğimiz aylarda bir kez daha en zengin insan olmuş, ancak Gates tarafından geride bırakılmıştı. Aralarındaki firkin azlığı dolayısıyla yeni değişimler söz konusu olmaya devam edecek. Bununla birlikte önümüzdeki yıldan itibaren Amazon’un başındaki ismin zirvenin değişmez sahibi olma olasılığı yüksek görünüyor.

Jeff Bezos ve Amazon Çağı kitap eleştirisini okumak için buraya tıklayınız.

Hız kazandılar!

Ve birkaç detay daha, Alphabet’in hisse senetlerindeki yükselişle birlikte sahipleri Sergey Birin ve Larry Page’in kısa süre önce toplam 2,5 milyar dolar kazandığı biliniyor. 1 Kasım’da finansal raporlarını paylaşacak olan Facebook’un CEO’sunun durumu da merakla bekleniyor.

Gelişmeleri paylaşmayı sürdüreceğiz…

YORUM

Yorumlar 0