Apple ve GE’den Endüstriyel Uygulamaların Geliştirilmesine Yönelik İş Birliği

Apple ve GE’den Endüstriyel Uygulamaların Geliştirilmesine Yönelik İş Birliği

Apple ve GE, GE'nin endüstriyel IoT platformu Predix’in iPhone ve iPad’e getirilmesine yönelik işbirliği anlaşması gerçekleştirdi. İşte detaylar...

Apple ve GE, GE’nin endüstriyel Nesnelerin İnterneti (Internet of Things – IoT) platformu Predix’in tahmine dayalı veri ve analizlerini iPhone ve iPad’e getirmek için tasarlanmış güçlü endüstriyel uygulamalar sunmak amacıyla iş birliği yaptıklarını duyurdu. İki şirket, geliştiricilerin kendi endüstriyel IoT uygulamalarını oluşturabilmelerini sağlayan araçlara sahip yeni bir Predix yazılım geliştirme kiti (Software Development Kit – SDK) tanıttı.
“GE; havacılık, üretim, sağlık ve enerji gibi alanlar başta olmak üzere endüstri dünyasında yenilikçi çalışmalarla dolu zengin bir tarihe sahip, ideal bir iş ortağı.” diyen Apple CEO’su Tim Cook sözlerini şöyle sürdürdü: “Apple ve GE birlikte endüstriyel dünyanın çalışma şeklini, GE’nin Predix platformunu iPhone ve iPad’in gücü ve sadeliğiyle bir araya getirerek, temelinden değiştiriyor.”
“Apple ve GE iş birliği, geliştiricilere kendi güçlü endüstriyel IoT uygulamalarını yapmalarını sağlayacak araçlar sunuyor.” diyen GE Başkanı ve CEO’su John Flannery sözlerine şöyle devam etti: “Müşterilerimizin, iş gücünü mobil cihazlarla destekleme ihtiyacı giderek artıyor. GE ve Apple birlikte çalışarak endüstri şirketlerinin Predix’in tahmine dayalı verilerine ve analizlerine doğrudan iPhone veya iPad’leri üzerinden erişmelerine yardımcı olan güçlü uygulamalar sunuyor.”
iOS için yeni Predix SDK, 26 Ekim Perşembe gününden itibaren indirilebilecek. SDK sayesinde geliştiriciler, Predix’in endüstriyel analizlerinden ve dünyanın en gelişmiş mobil işletim sistemi iOS’un kullanım kolaylığı ve gücünden yararlanan güçlü ve yerleşik uygulamalar oluşturabilecek.
Bu uygulamalar, endüstriyel kullanıcıların ekipman ve çalışma performanslarına ilişkin analizleri doğrudan iPhone veya iPad’leri üzerinden görebilmelerini sağlayacak. Örneğin, bir Predix uygulaması rüzgar türbini gibi bir ekipmanda yaşanabilecek potansiyel bir sorunu iPhone üzerinden çalışanlara bildirebilecek, ilgili verileri anında toplayarak incelemeler ve onarımlar yapılırken uzaktaki ekiplerle birlikte çalışmaya olanak tanıyacak. Bu endüstriyel uygulamalar bilgi döngüsünü daha hızlı tamamlayarak maliyetleri ve planlı olmayan kesintileri azaltmayı sağlayacak.
GE, Apple ile birlikte, hem dahili kullanım hem de müşterileri için, çalışanların işlerini daha iyi hale getirecek ve daha verimli çalışmalarını sağlayacak uygulamalar da geliştiriyor. GE’nin App Store’da yer alan Asset Performance Management (APM) Cases uygulaması, endüstri işletmelerinin makine emniyeti ve elverişliliğini artırmaya yardımcı olurken bakım maliyetlerini azaltıyor ve operasyonel riskleri yönetiyor. Exelon Corp.’un da aralarında bulunduğu müşteriler şimdiden APM’i kullanmaya ve ekipmanların sorunsuz çalışma süresinde ve genel verimlilikte artış görmeye başladı.
Exelon Kurumsal İnovasyon Direktörü Brian Hoff, “Apple, donanım ve yazılım arayüzünde standartları belirlemesiyle biliniyor. Bunu Predix’in gücü ve Exelon’un toplayıp analiz ettiği tüm verilerle bir araya getirdiğinizde, oyunun kurallarını değiştirecek sonsuz çözüm olasılığı ortaya çıkıyor.” dedi.
GE, dünya genelindeki 330.000’den fazla çalışanının mobil cihazlarını iPhone ve iPad ile standart hale getirecek ve ayrıca Mac kullanımını teşvik edecek. Apple, müşterilerine ve geliştiricilere endüstriyel IoT analiz platformu için GE’nin Predix platformunu tavsiye edecek.
Basın Bültenidir.

YORUM

Yorumlar 0