Bazı Android Telefonların Güncelleme Desteği Geliştirildi

Bazı Android Telefonların Güncelleme Desteği Geliştirildi

Google, Pixel 2 ve Pixel 2 XL Android akıllı telefonlarının yazılımsal güncelleme desteği alma süresini arttırdı. İşte konuya ilişkin detaylar…

Popüler teknoloji şirketlerinden Google, Pixel 2 ve Pixel 2 XL akıllı telefonları üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde bu iki telefonun yazılımsal desteğinin 2 yıl devam edeceği açıklanmıştı. Donanımsal olarak yeni olan bu cihazlar için böyle bir açıklama yapılması teknoloji basınında dikkat çekmişti. Fakat Google, geri adım atarak bu süreyi uzattı.

Öğrenilen bilgilere göre Pixel 2 ve Pixel 2 XL akıllı telefonlarının güncelleme alma süresi iki yıldan üç yıla çıkarıldı. Böylelikle telefonların yeni yazılımlardan rahatlıkla yararlanabilecek ve telefonları satın alanlar uzun süre güncel telefon kullanıyor olacaklar.

HTC de yolda…

Bu gelişmenin ardından pek çok otorite aynı kararların diğer markalar için, özellikle HTC için de verilmesinden yana. Üretilen bazı telefonların güncelleme desteği bir yıl bile sürmüyor. Bu durum da kuşkusuz kullanıcıları olumsuz yönde etkiliyor.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri TeknolojiTuru.com farkıyla aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız…

YORUM

Yorumlar 0