E-ticaret Devi Hepsiburada Satılacak mı? [Güncellendi]

E-ticaret Devi Hepsiburada Satılacak mı? [Güncellendi]

Türkiye’nin e-ticaret kategorisindeki en çok tıklanan sitelerinden biri olan Hepsiburada’nın yabancı uyruklu bir tüzel kişiliğe satılacağı ortaya çıktı.

Hepsiburada, uzun zamandır Türkiye’deki en önemli e-ticaret adreslerinden biri olarak dikkat çekiyor. Hemen hemen her kategoride ürün bulunup atın alınabilen platform, Türk ziyaretçiler tarafından oldukça ilgi görüyor. Ayda yaklaşık 70 milyon ziyaretçisi bulunan Hepsiburada’da ortalama 12 milyon da satış gerçekleştirildiği kaydediliyor. Bu noktada sürpriz bir gelişme ise kamuoyunda ses getirdi…

Edinilen bilgiye göre Hepsiburada platformu, yabancı menşeili bir şirkete satılacak. Ayrıca internet platformu, Goldman Sachs üzerinden danışman olarak yetkilendirilmiş durumda.

Kuirumun bu yıl %40 büyüme hedefi vardı yani platformu satmayı düşünmüyorlardı fakat gelen cazip teklifler Hepsiburada’nın da yerli bir platform olmasının sonunu getirecek gibi görünüyor.

Fiyat ne olacak?

Hepsiburada’nın satılacağı fiyat şu an için açıklanmadı. Ancak milyar dolarlık bir satın alım beklenmiyor. Öğrenilene göre önümüzdeki yıl satış işlemleri tamamlanacak ve şu an da prosedürler işleniyor. Bu yüzden 2018 yılı içerisinde satıldığı fiyatın ve yeni Hepsiburada’nın ne gibi yeni özelliklere sahip olacağının açıklanması bekleniyor.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri TeknolojiTuru.com farkıyla aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız…

YORUM

Yorumlar 1
  • comment-avatar
    Derya 5 sene

    bu satis surecinde tekliflerin degerlendirilmesi icin danisman olarak yetkilendirdikleri firma Goldman Sachs.