Facebook Reklamların Denetlenmesi için 1000 Kişiyi İşe Alacak

Facebook Reklamların Denetlenmesi için 1000 Kişiyi İşe Alacak

Facebook, her ne kadar ücretsiz bir platform olsada reklamlar yayınlıyor ve bu sayede para kazanıyor. Çok ünlü ve çok kullanılan bir sosyal medya sitesi olduğu için de reklam vermek isteyenlerin sayısı çok fazla. Özellikle büyük kitlelere ulaşmak isteyen firmaların sıklıkla kullandığı Facebook’ta binlerce uygulamanın sürekli kontrol edilmesi çok zor olduğundan, sadece reklamları kontrol edip raporlama yapacak bir ekibe ihtiyaç var.

Facebook bünyesinde çalışmak üzere yaklaşık 1000 kişi işe alınacak. Özellikle Rusya ve Amerika’dan gelen siyasi reklam içerikleri konusundaki yoğun uyarılar Facebook’u yeni bir düzenleme yapmaya itti. Aynı zamanda pek çok sahte oyunun reklamının da yine Facebook’ta döndüğü ortaya çıktı. Bu yüzden reklam ağı için yoğun bir düzenlemeye girişecek olan Facebook, siyasi reklamlar konusunda özel önlemler alacak ve aynı zamanda oyun reklamlarında o oyun ile ilgili gerçekten de bir inceleme yapacak. Özellikle oyunun kendisine ait görüntüleri içermeyen sahte reklam görselleri sistemden kaldırılacak.

Facebook reklamları, son yılların en tartışmalı konularından biri. Bakalım sosyal medya devi, yeni işe alımlarla bu sorunu çözebilecek mi?

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri TeknolojiTuru.com farkıyla aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız…

YORUM

Yorumlar 0