Forza Motorsport 7 Demo Sürümü Topa Tutuluyor

Forza Motorsport 7 Demo Sürümü Topa Tutuluyor

Ünlü yarış oyunu serisi Forza Motorsport’un yeni oyunu Forza Motorsport 7 oyuncular tarafından tabiri caizse topa tutuluyor. İşte detaylar…

Yarış oyunu meraklılarının bir süredir beklediği Forza Motorsport 7 oyununun deneme sürümü piyasaya sürüldü fakat oyuncular deneme sürüm nedeniyle oyunun yapımcısına yoğun tepki gösterdiler. Çünkü Motorsport 7, oyuncuların beklediği gibi değil.

Oyunda yaşanan önemli bir problem var. Demo sürüm stabil çalışmıyor ve özellikle menünün bulunduğu sahnelerde kasma problemlerine neden oluyor.

Bu konuyla ilgili ortaya atılan bir iddiada oyunun işlemcinin tek çekirdeğini kullandığı ve problemin de bundan kaynaklandığı ifade edildi. Oysa böyle bir durumun gerçeklik payının bulunmadığı oyunun yapımcı ekibi tarafından açıklandı. İfade edilene göre oyun Xbox’ın 7 çekirdeğini, bilgisayar sistemlerinin ise 4 çekirdekten 16 çekirdeğe kadarını kullanabiliyor. Fakat demo sürümde bu tarz kasma problemlerinin oluşu oyunun optimizasyon konusunda sıkıntılar çektiğini gözler önüne seriyor.

Sonuç itibariyle ortada bir problem olduğu açık ve bu problemin tam sürümde düzeltilip düzeltilmeyeceği merak konusu. Büyük bir ihtimalle sorun ile ilgili şu an yoğun çalışmalar yapılmakta.

Peki siz bu konuyla ilgili neler düşünüyorsunuz?

YORUM

Yorumlar 0