Akıllı TelefonHaberTrend

HTC, Mobil Kısmını Google’a Satıyor!

Günümüzün önemli akıllı telefon markalarından HTC, uzun zamandır sektörde olmasına ve bilinen bir marka olmasına rağmen ekonomik açıdan bir türlü gelişme kaydedemedi. Özellikle fiyat performans anlamında kullanıcılara beklediklerini veremeyen şirket sonunda pes etti.

Bir süredir HTC’nin Google’a satılacağı yönünde haberler etrafta dolaşmaktaydı. Elimize ulaşan son bilgilere göre Google’ın HTC’yi satın alacağını söyleyebiliriz. Şirket bünyesinde gerçekleştirilen anormal hareketlilik de bunu gösteriyor. Yapılan ciddi hazırlıklar var ve satış işlemleri her an gerçekleştirilebilir.

HTC’nın bağımsız olarak yola devam edeceğinin, tamamen yok olmayacağının da altını çizelim. Öğrenilene göre şirketin mobil platformu Google’a satılıyor. VR alanında ise yine bağımsız olarak yoluna devam edecek. Yani artık HTC’nin akıllı telefon ağırlıklı bir şirket olmayacağını, giyilebilir teknoloji üretip satacağını söyleyebiliriz. Google da akıllı telefon alanında bu kez şeytanın bacağını kırmak istiyor ve HTC doğru tercih gibi gözüküyor. Peki ya siz HTC ile Google arasındaki bu etkileşim hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

BENZER HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu