iPhone X Türkiye Fiyatı Şaşırttı! [Güncellendi]

iPhone X Türkiye Fiyatı Şaşırttı! [Güncellendi]

iPhone X Türkiye fiyatı hakkında spekülasyonlar başladı bile. Ancak fiyat etiketini belirleyen unsurlar açık, dolayısıyla fiyatın ne olacağı da...

Apple, 12 Eylül 2017 tarihinde tanıttığı yeni nesil akıllı telefonu iPhone X ile adından söz ettirdi. Önde gelen teknoloji şirketi, oldukça yenilikçi bir iPhone tasarımı ve güçlü donanım özellikleri ile birlikte sunduğu cihazda, adeta gövde gösterisi yaptı. Peki bu şaşalı tasarıma sahip, son derece ileri düzey akıllı telefon satın alınır mı? iPhone X Türkiye fiyatı ne olur? Bu sorulara odaklanacağız…

Öncelikle iPhone X’in öne çıkan bazı özellikleri şöyle;

5.8 inç OLED ekran

Yeni Apple A11 Bionic işlemci

21 saate varan konuşma süresi sunan pil

Ön yüzde sıfır buton

Yüz tanıma özelliği

Optik görüntü sabitleme özelliğine sahip 13 MP arka kamera

7 MP ön kamera

4K video kaydı

iOS 11

Kenarlarda paslanmaz çelik materyal ile arkasında cam kaplama

En nihayetinde oldukça ‘parlak’ ve ‘güçlü’ bir akıllı telefon bizlerle. Ve beklenen fiyat etiketi…

İlginizi çekebilir: Huawei Mate 10 incelemesi

iphone-x-turkiye-fiyatiiphone-x-turkiye-fiyati

iPhone X Türkiye fiyatı konusunda pek de mütevazı olmayacak, 5.400 TL’lik bir giriş fiyatı, ABD fiyatının dolar kurunun TL’ye çevrilmesi ve sadece ülkemizdeki vergiler nezdinde bir dizi ekleme yapılmasıyla oluşan fiyat bu. Açıkçası beklenen fiyat etiketinin aşağı yukarı bu olacağını öngörmek mümkün. iPhone X satış tarihi konusu da Türkiye pazarında önceki yıllardaki Apple stratejileri baz alındığında Ekim başı olacak gibi duruyor.

iPhone X hakkında merak ettiniz tüm soruların yanıtları burada! Tıklayınız…

Şimdilik hem fiyat hem de satışların başlayacağı tarih için bahsettiklerimiz birer öngörü maiyetinde, resmi açıklamalar için bir süre daha beklemek gerekecek.

Güncelleme / 15 Ekim 2017

Ve iPhone X Türkiye fiyatı resmi olarak açıklandı. Buna göre cihazın 64 GB versiyonu 6099 TL’den, 256 GB versiyonu ise 6.899 TL’den satışa sunuluyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

YORUM

Yorumlar 0