Tesettür Modası Nedir?

Tesettür Modası Nedir?

Tesettür kelimesi Arapçada örtünmek demektir ve muhafazakâr kadınlar bu giyim stilini kullanırlar. Tesettür modası son yıllarda önceki yıllara kıyasla çok rövanştadır. Uzun etekler, şal, eşarp, bluz, tunik, pardösü bu giyim tarzında en çok kullanılan parçalardan bazıları.

Tesettür kombinlerinde dar kıyafetlere pek yer verilmez çünkü doğru giyim stili bol parçalardan oluşandır ve vücut hatlarını belli etmemek gerekir. Tesettür kombinleri temelde etek ve pantolon kombinleri olmak üzere ikiye ayrılır. Dar pantolon yerine genellikle bol paça ve mom jean tercih edilir. Pantolon kombinlerinde olmazsa olmaz parça kesinlikle tuniklerdir. Uzun sweatler ve tunikler pantolon ile tercih edildiğinde vücut hatlarını belli etmez böylece hem tesettür giyim tarzına uygun giyinmiş olur hem de şık olmuş olursunuz. Etek kombinleri biraz daha özgürdür. Uzun bir etek kullandığınızda üstüne kısa olsa bile her türlü bluz ve gömleği giyebilirsiniz.

Tesettür Giyim Parçalarına Nasıl Ulaşabilirsiniz?

Son yıllarda tesettür modasının çok hızlı bir şekilde ilerlemesi birçok butik ve markanın ortaya çıkmasını sağlamıştır. https://www.terzidukkani.com.tr/ sitesi de kaliteli parçaları bulabileceğiniz sitelerden biridir. Linke tıklayıp tesettür giyim modası adı altında sayısız model ve çeşide sahip parçalara kolaylıkla ulaşıp bu parçalara sahip olabilirsiniz.

YORUM

Yorumlar 0