PlayerUnknown’s Battlegrounds, Online’da 1 Milyona Ulaştı!

PlayerUnknown’s Battlegrounds, Online’da 1 Milyona Ulaştı!

PlayerUnknown's Battlegrounds, Steam'de aynı anda 1 milyon kişi tarafından oynandı. Bunu daha önce sadece bir oyun başarmıştı. İşte inanması güç detaylar...

PlayerUnknown’s Battlegrounds, PC oyun dünyasının yeni kralı! Oyun, Dota 2’yi alt etmenin de ötesine geçerek Steam’de aynı anda 1 milyon online oyuncuya ulaşmayı da başardı. Hatta tam rakam 1 milyon 20 bin ve bu kadar fazla kişi, son kişinin oyunu kazanacağı bir senaryo için oyundaydı.

Bu veri Pasifik saatine göre 19:00 sularında alındı. Çin’in büyük şehirleri Şanghay ve Pekin’de akşam saatleri oyun için en ideal zamanlar.

Dota 2, şimdiye kadar 1 milyon eş zamanlı oyuncuya ulaşabilen tek oyundu, artık egale durumda.

Hala ‘erken erişim’ (Early Access) seviyesinde bulunan PlayerUnknown’s Battlegrounds, tamamlanmamış bir oyun durumunda, buna karşın fenomen üstü bir şekilde ilgi görmeye devam ediyor.

Peki bu kadar oyuncu nasıl aynı anda oyunda buluştu? Elbette iki süper ‘oyuncu’ ülkenin etkisiyle; ABD’nin yanı sıra Çin’de de oyun adeta ‘kapatılmaz’ seviyesinde oynanıyor.

Söz konusu veri (1 milyon), özellikle Çinli PC oyun geliştiriciler için kendi ülkelerinin ne kadar önemli olduğunu ortaya koyuyor.

ilginizi Çekebilir: PUBG, Steam’de Anlık Oyuncu Sayıları Listesinde Birinciliğe Yükseldi

  Haberin devamında oyuna dair fikir edinmenize yardımcı olabilecek tanıtım videosu yer alıyor. İyi seyirler…

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

YORUM

Yorumlar 0