Reklamlı WhatsApp mı Geliyor? [Hemen Söyleyelim, İhtimal Yüksek!]

Reklamlı WhatsApp mı Geliyor? [Hemen Söyleyelim, İhtimal Yüksek!]

WhatsApp, reklam gelirleri ile paraya para dememe yolunda ilerliyor. Yeni bir 'Instagram' vakası gündemde. İşte konuya ilişkin ilginç detaylar...

WhatsApp, tüm zamanların en önemli iletişim uygulamalarından biri, tüm dünyada hatrı sayılır bir bilinirliğe sahip, üstelik Facebook tarafından 19 milyar dolar gibi inanması güç bir rakam karşılığında satın alınmasından sonra gelişim hızı da son derece artmış durumda.

Yeni bir açıklama ise WhatsApp’ta reklam gösterimlerinin başlayabileceği yorumlarına neden oldu. Açıklamanın sahibi WhatsApp’ın başarılı COO’su Matt Idema…

“İhtimal devam ediyor…”

Platformun işletmelere özel bir servisinin duyurusunda görüşlerini açıklayan COO, bir sürpriz yaparak WhatsApp’ın ücretli reklam gösterimi ihtimalinin devam ettiğini kaydetti. Bu açıklama önümüzdeki süreçte (hatta kısa süre sonra), kullanıcıların çeşitli reklamlarla karşılaşabilme ihtimalini bir kez daha gündeme getirmiş oldu.

Instagram’da olduğu gibi…

Sürpriz olmadığını belirtmekte fayda var, daha önce de WhatsApp’ın reklam yoluyla gelirlerini artırabileceği yönünde görüşler kamuoyuna yansımıştı. Ayrıca Facebook‘un sahibi olduğu Instagram’ı, Hikayeler özelliği de dahil olmak üzere birçok farklı reklam gösterimi algoritması ile dönüştürmesine de tanıklık edildi. Bu açıdan yaklaşıldığında WhatsApp’ta da benzer bir dönüşüm bekleniyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

YORUM

Yorumlar 0