PUBG, Steam’de Anlık Oyuncu Sayıları Listesinde Birinciliğe Yükseldi

PUBG, Steam’de Anlık Oyuncu Sayıları Listesinde Birinciliğe Yükseldi

Dota 2 tahtından indirildi! Playerunknown’s Battlegrounds, Steam'da anlık oyuncu sayısı en yüksek oyun olmayı başardı. İşte detaylar...

2017 yılında satışa sunulan ve haliyle epey yeni bir oyun olan Playerunknown’s Battlegrounds, Steam’in en fazla sevilen oyunlarından biri olmayı başardı.

Sık sık yeni başarılara ulaşan ve daha da geliştirilen Playerunknown’s Battlegrounds, egale edilmesi çok zor olan önemli bir rekora imza attı.

Steam’in yayınlanan anlık en fazla oyuncu sayısına dair listede PUGB yani Playererunknown’s Battlegrounds oyunu çok büyük bir başarı elde ederek liderliğe oturdu. Listede 877.844 anlık oyuncu sayısı ile birinci sırada bulunan PUBG, tüm zamanların rekorunu kırmış oldu.

Henüz erken erişimde olan bir oyun olduğu için kuşkusuz çok büyük bir başarı elde eden yapım, uzun süredir devam eden bir geleneği daha doğrusu alışkanlığı değiştirmiş oldu. Çünkü listenin zirvesinde çok uzun zamandır Dota 2 oyunu bulunuyordu ve onun hemen peşinde ikinci sırada da hep Counter Strike: Global Offensive oyununu görüyorduk. Ancak PUGB tabiri caizse padişahları tahtlarından indirdi ve tahtı ele geçirdi.

https://www.twitch.tv/directory/game/Dota%202

2017 yılının en çok satan oyunu

PUGB ile ilgili açıklanan bir diğer veriye göre yapım, sahip olduğu kategoride 2017 yılının en fazla satan oyunu olmayı başardı. Tabii her ne kadar 2017 yılı devam ediyor olsada ve bu durumun değişmesi matematiksel olarak mümkün olsada artık PUGB yapımının yıl sonuna kadar liderliği kaptıracağı otoriterler tarafından düşünülmüyor.

YORUM

Yorumlar 0