Amazon Türkiye Çok Yakında Kullanımda!

Amazon Türkiye Çok Yakında Kullanımda!

Amazon ile ilgili sizlere önemli bir haberimiz var; Amazon Türkiye’de de aktif olarak faaliyet gösterecek. İşte Amazon Türkiye müjdesinin detayları...

Amazon, dünyaca ünlü bir alışveriş sitesi ve internet üzerinden alışveriş hususunda dünyanın en fazla kullanılan platformlarından birisi olarak dikkat çekiyor. Ancak Türk kullanıcılar Amazon’dan alışveriş yapmayı çok isteselerde rahatlıkla yapamıyorlar çünkü kargo ücreti, gümrük gibi engeller Türk vatandaşların elini kolunu bağlıyor.

Her ne kadar Amazon’un Almanya şubesine ait internet sitesi Türkçe dil desteği sunuyor olsada yine de Türk vatandaşlar için rahat alışveriş söz konusu olamıyordu. Ancak artık Amazon’un Türkiye için özel bir internet sitesinin olacağını ve bu sitenin Türkiye’de açılan şubelere bağlı olacağını yani Türkiye’de faaliyet göstereceğini söyleyebiliriz.

Ünlü e-ticaret firması Amazon, amazon.com.tr uzantılı bir ad ile Türkiye’de satış yapmaya başlayacak. Böylelikle artık ürünleri çok daha ucuza güvenilir bir adresten satın alabileceğiz.

Söz konusu müjde Amazon yetkilileri tarafından verildi. Zaten bir zamandır Amazon’un Türkiye’de şube açıp resmi bir internet sitesi oluşturmaya çalıştığı yönünde çok sayıda iddia, sızıntı vardı ve böylelikle bu sızıntılar doğrulanmış oldu.

İlginizi Çekebilir: Jeff Bezos ve Amazon Çağı Kitabı Eleştirisi

YORUM

Yorumlar 0