Lenovo PC Alanında Hazır Sistemler Kategorisinde Yine Lider

Lenovo PC Alanında Hazır Sistemler Kategorisinde Yine Lider

Lenovo, PC alanında yüzde 21’lik pazar oranı ile liderliğini açıklamıştı.Gelen bilgiye göre hazır sistemler kategorisinde bu yıl da liderliğini sürdürüyor.

Lenovo, bildiğiniz gibi pek çok alanda mücadele ediyor ancak şirketin ana kategorisi masaüstü bilgisayar ve dizüstü bilgisayardır. Bu kategorilerde oldukça iyi bir konumda olan Lenovo, geçtiğimiz yıl %21 pazar payını açıklamış ve böylelikle 2016 yılının PC hazır sistemler kategorisinde lideri olduğunu ilan etmişti. Görünen o ki Lenovo liderliğini sürdürüyor hem de pazar payı oranını giderek arttırarak bunu başarıyor. Açıklanana göre masaüstü bilgisayar kategorisinde Lenovo’nun pazar payı %25.3’e yükseldi. Bu rakam Lenovo’nun hazır sistem PC kategorisinin 4’te 1’ini tek başına egale ettiğini gösteriyor.

Öte yandan Lenovo dizüstü bilgisayar alanında da çok başarılı ilerliyor. Şirketin dizüstü bilgisayar alanındaki payı %29.5 ve böylelikle şirket dizüstü bilgisayar kategorisinde de lider konumda.
Teknoloji devi böylece hem dizüstü bilgisayar hem de masaüstü bilgisayar kategorilerinde lider durumda ve giderek daha iyi bir konuma yükseldiğini gözlemliyoruz. Haliyle uzun bir dönem daha PC sektörü Lenovo’nun egemenliğinde ilerleyecek gibi gözüküyor.

YORUM

Yorumlar 0