Google Mobil Arama Sonuçları Sizi Biraz Daha Şaşırtacak!

Google Mobil Arama Sonuçları Sizi Biraz Daha Şaşırtacak!

Mobil platformda yaptığınız Google aramalarının sonuçları ile ilgili önemli bir yenilik var. İşte o yeniliğin detayları...

Bildiğiniz gibi Google üzerinden arama yaptığınızda videolara,resimlere ve metinlere ulaşabiliyorsunuz. Google, videolar üzerinde bir süredir önizleme çalışmaları yapmaktaydı. Bir videonun açılmadan nasıl bir video olduğunu görüntüleyebildiğiniz bu sistem aslında günümüzde pek çok video paylaşım sitesinde bulunuyor.

Hangi videoyu önizlemek istiyorsanız o videonun üzerine geliyorsunuz ve video önizleme olarak oynatılmaya başlanıyor. Bu sayede videonun içeriğini anlıyorsunuz ve tam olarak izlemek istiyorsanız açıp izliyorsunuz. Bu özellik aynı zamanda bazı reklam tuzaklarının önüne de geçiyor. Örneğin aslında video olmayan ancak videoymuş gibi gösterilen URL yerleştirilmiş resimlerin üzerine tıkladığınızda video izlemek yerine bir reklama hizmet etmiş oluyorsunuz. Oysa önizlemeli videolar sayesinde bu tür aldatmacalara kanmayarak bir videonun gerçekten de video olup olmadığını anlayabileceksiniz.

Söz konusu özellik mobil alandaki Wi-Fi bağlantınız açık olduğunda devreye giriyor. Eğer veri bağlantınız açıkken Google`da arama yaparsanız o zaman önizlemeli videolar özelliği aktif olmuyor. Ancak yine de isterseniz Google`ın ayarlarından veri bağlantısı için de aktif hale getirebilirsiniz.

YORUM

Yorumlar 0