Intel Core i3-8300 Hakkında Yeni Bilgilere Ulaşıldı

Intel Core i3-8300 Hakkında Yeni Bilgilere Ulaşıldı

PC donanımları alanındaki başarılı şirketlerden Intel, Core i3-8300 işlemcisi ile oldukça iddialı geliyor. İşte detaylar...

Intel, PC donanımları hususunda piyasaya sürdüğü işlemciler ile oldukça seviliyor. Her ne kadar yüksek fiyat politikası ile tepki çeksede şirket şu an da piyasanın lideri konumunda.

Ünlü şirket, bu defa i3 8300 isimli yeni giriş segment işlemcisiyle karşımıza çıkıyor. i3 8300 ile ilgili elimize ulaşan bilgilere göre işlemci daha önce gördüğünüz i3 işlemcilerin aksine iki çekirdekli değil tam dört çekirdekli olacak… Genelde i3 işlemcilerde gerçek 2 sanal 2 olmak üzere toplam 4 çekirdek ifade edilse de esas çekirdek sayısı fizikilerin göz önüne alınması gerektiğinden 2`dir. Ancak i3 8300, fiziki olarak da 4 çekirdeklidir.

Bu yönüyle işlemci oyun performansları ve çoklu işlem gerektiren diğer uygulamalardaki performansları göz önüne alındığında çok iyi bir iş çıkartacak.

Hyder Threading teknolojisi ile gelecek

Ürün Hyder Threading teknolojisine (Multithreading’i kolaylaştıran ve genel işleyişi hızlandıran bir özelliktir) sahip olmasının yanı sıra 14 nm mimarisi ile geliyor. Ve tabii Coffee Lake-S ailesine mensup. Bu yönleriyle de tercih edilebilecek potansiyel işlemciler arasında olması sürpriz olmayacak.

Fiyatı ne olacak?

İşlemcinin fiyatı i3 seviye olmasına rağmen biraz pahalı. Bunun nedeninin de dört çekirdekli olması… Ürün 150 dolardan satışa çıkarılacak.

YORUM

Yorumlar 0