Amazon Türkiye Girişimlerini Hızlandırdı

Amazon Türkiye Girişimlerini Hızlandırdı

Önemli e-ticaret kuruluşlarından Amazon, Türkiye pazarına giriş sürecini hızlandırıyor. İşte konuya dair ilginç detaylar...

Bildiğiniz gibi internet üzerinden alışveriş ülkemizde de giderek daha yaygın bir hale geliyor. Amazon internet sitesi ise dünyanın en ünlü alışveriş sitesi ve bu sitenin Türkiye için de açılması söz konusu…

Her ne kadar şu an da Amazon`un Almanya internet sitesinde Türkçe dil seçeneği yer alsada Türkiye sınırları içerisinde ciddi bir Amazon faaliyeti görmüyoruz. Ancak artık Amazon, Türkiye pazarında yer alabilmek için çok ciddi girişimler yapıyor.

Görüşmeler sürüyor

Ortaya çıkan bilgilere göre Amazon, Türk bazı yetkililerle görüşmeler yapıyor ve bunun yanı sıra bazı araştırmalar yapıp bu araştırmalara göre stratejiler çiziyor. Amazon hem hükümet kanadı ile hem de özel tüzel kişiliklerin yetkilileri ile bir araya gelip istişare yapıyor.

Amazon`un Türkiye pazarında yer alabilmesi için önünde iki seçenek var; Türkiye`de hali hazırda bir firmayı satın alması veyahut en baştan başlaması… Bu iki seçenekten hangisini tercih edeceğini zaman gösterecek.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

YORUM

Yorumlar 0