Apple, iOS Cihazlarda Artık Microsoft’un Klavyesini Kullanmayacak!

Apple, iOS Cihazlarda Artık Microsoft’un Klavyesini Kullanmayacak!

Microsoft, bir yıl kadar önce iPhone için Windows Phone klavyesini geliştirmişti. Bu klavye, kullanıcılara tek elle kullanımda konfor vaat ediyordu. Microsoft, bu uygulamayı App Store’dan kaldırıyor…

Bu haberin duyulması kullanıcılarda adeta şok etkisi yarattı. Windows Central tarafından tespit edilen bir destek notuna göre, kullanıcılarıni bunun yerine SwiftKey’i indirmeye teşvik ediliyor.

SwiftKey Klavye kelime tahmini içereni akıllı bir otomatik düzeltme özelliği ve 850’den fazla emoji desteği sunan bir klavye.

Microsoft, bir dizi iOS klavyesi test etmişti. Bu testler sonucunda şirket, geçen yıl uygulama geldikten sonra SwiftKey’e odaklandı. Geçen yıl Temmuz ayında ayrı bir Swiftmoji emoji öngörüsü dışında Microsoft’tan aldığımızdan beri SwitftKey’e önemli eklemeler görmedik. Bu durum belki de Apple’ın en büyük eksisi klavye konusunda.

Microsoft’un SwiftKey klavyesi, artık Google’ın Gboard klavyesi ve diğer çeşitli iOS ve Android klavyelerine karşı yarışıyor. Kullanıcılar da günden güne bu klavye devrimine ayak uydurmaya başladı.

YORUM

Yorumlar 0