Almanya’da Dizel Araçlar Yasaklanıyor

Almanya’da Dizel Araçlar Yasaklanıyor

Almanya`nın kalabalık şehirlerinden Stuttgart`ta önümüzdeki yıldan itibaren dizel araç kullanmak tamamiyle yasak hale getiriliyor.

Dünyanın ekolojik dengesinin bozulmaması, küresel ısınmanın önlenebilmesi adına çalışmalar devam ediyor. Özellikle araçların hava kirliliğini epey arttırdığı biliniyor ve bu hususta son zamanlarda elektrikli otomobil akımı giderek yaygın hale geldi. Ancak yalnızca elektrikli otomobilleri sunmak yerine aynı zamanda hali hazırda bulunan diğer yakıtları da kaldırmak pek çok Avrupa ülkesine mantıklı geliyor ve bu akıma şimdi de Almanya katıldı.

Stuttgart`ta dizel araç kullanımı yasaklanıyor…

Stuttgart şehrinde 2018 yılından itibaren dizel araç kullanmak yasak. Getirilen bu yasağı çiğneyenlerin para cezasıyla mı yoksa hapis cezasıyla mı karşılaşacağı şu an için belli değil. Dizel araçların yasaklanmasının altında yatan en büyük sebep ise nitrit oksitin insan sağlığına epey zararlı olması.

Alman otomobil devleri bir araya geldi

Bu karar sonrasında Alman otomobil devleri bir araya gelip kararın kendilerini nasıl etkileyeceğini, bu karara karşı neler yapılabileceğini görüşüyor. Yasak kararına karşı temyiz yolu açık bırakıldığı için otomobil devlerinin bu verilen karara karşı temyiz yolu açık.

Okuma Tavsiyesi: Yakıt tasarrufu için altın değerinde tavsiyeler…

YORUM

Yorumlar 0