Oculus’un Kablosuz Sanal Gerçeklik Gözlüğü 2018’de Satışta

Oculus’un Kablosuz Sanal Gerçeklik Gözlüğü 2018’de Satışta

Oculus’un kablosuz şekilde çalışacak, herhangi bir PC veya mobil cihaza bağlanmasına gerek olmayacak bir aygıtı 2018’de satışa sunacağı bildirildi.

Sanal gerçeklik sistemleri sınıf atlıyor. Geçtiğimiz günlerde HTC Vive’ın kablosuz bir versiyonunun 2018’de satışa sunulacağının, Samsung’un da Odyssey adıyla gelecek yine bir başka kablosuz sanal gerçeklik gözlüğü üzerinde çalıştığının açıklanmasının ardından sıra Oculus’a geldi.

Bir Facebook şirketi olan Oculus’un kablosuz şekilde çalışacak, herhangi bir PC veya mobil cihaza bağlanmasına gerek olmayacak bir aygıtı 2018’de satışa sunacağı bildirildi. Bu aygıtın kod adı ‘Pasifik’ olarak belirtildi.

Söz konusu sanal gerçeklik sisteminin ilk işaretleri, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg tarafından geçtiğimiz aylarda verilmişti.

Şimdilik ürünle ilgili bilgiler sınırlı, ancak Rift tasarımına benzeyeceği, Samsung Gear VR’dan daha hafif olacağı ve Snapdragon işlemciyle geleceği biliniyor. Gear VR’dan daha iyi grafikler sunacağı kaydedilen ürünün fiyat etiketinin de 200 dolar seviyesinde olacağı kaydediliyor.

htc-vive-google-daydream

HTC’nin geliştirdiği kablosuz sanal gerçeklik gözlüğüyle ilgili paylaşılan görsel (www.vive.com)

Bilindiği üzere sanal gerçeklik ekipmanlarında fiyat önemli bir argüman durumunda. Pahalı bir ürün olan Oculus Rift’in ve bir diğer örnek olarak HTC Vive’ın satış rakamları da bu noktada kanıt maiyetinde.

Bakalım Oculus’un ekonomik fiyatlı, kablosuz sanal gerçeklik gözlüğü nasıl bir ilgi görecek?

Kaynak: Techcrunch

TT – TeknolojiTuru

YORUM

Yorumlar 0