İddia: iPhone 8’in Kamerasına Artırılmış Gerçeklik Dopingi

Fast Company'nin haberine göre iPhone 8'de artırılmış gerçeklik ve kamera teknolojisine yardımcı olmak üzere 3D lazer sensör bulunacak.

Malumunuz bugünlerde üzerimize kürekle iPhone 8 hakkında birtakım haberler atıyorlar. Son haberimiz ise cihazın artırılmış gerçeklik ve diğer kamera teknolojilerine yardımcı olması için 3D lazer sensör barındıracağı yönünde…

Fast Company’nin haberine göre iPhone 8’in arka yüzeyine konumlandırılacak olan 3D lazer sensörü cihazın artırılmış gerçeklik için daha iyi derinlik algılamasına yardımcı olacak. Bu hamlenin geçtiğimiz ay WWDC’de tanıtılan ARKit uygulamalarının hassasiyetini ve gücünü artırmaya yönelik olduğu aşikar.

iPhone 8 kamera konsepti.

Söz konusu 3D sensörün artırılmış gerçeklik faydaları dışında çekilen fotoğraflar için daha iyi bir otofokus sunabileceği de konuşuluyor. Kaynaklara göre Apple 10. yıl iPhone’unda ışığın lazerden hedefe ve sensöre gittiği mesafeyi hesaplayabilen VSCEL lazer sistemini kullanacak. Bu sistemin her telefon için yaklaşık 2 dolara mal olduğu da detaylarda belirtilmiş.

İlginizi çekebilir: iPhone 8 Hakkında Her Şey

Geçtiğimiz haftalarda cihazın ileri seviye artırılmış gerçeklik yeteneklerine sahip olacağına dair haberler görmüştük. Fast Company’nin bu haberi ise söz konusu teknolojiye dair teknik detaylar veriyor.

OLED ekran, kablosuz şarj, artırılmış gerçeklik destekli kamera, cihazın maliyeti, gecikme ihtimali ve daha bir sürü dedikodu… “Şu telefon çıksa da bir rahat nefes alsak” dediğimiz günlerdeyiz.

Yazar: Tahsin Özyer

YORUM

Yorumlar 0