RED’in Holografik Görüntüleme Özelliğine Sahip Telefonu 2018’de Geliyor

RED’in Holografik Görüntüleme Özelliğine Sahip Telefonu 2018’de Geliyor

RED Hydrogene-one, daha önce tanışmadığınız bir özellikle geliyor. İşte akıllı telefonun ilginç detayları ve daha fazlası...

Önde gelen kamera üreticilerinden RED, interaktif oyun tecrübesini üst düzeye taşıyacak bir akıllı telefon tasarlıyor. Basına sızan ilk bilgilere göre, 5.7 inç ekran genişliğine sahip olacak telefon 2018’de piyasaya sürülecek.
‘Hydrogen One’ adını taşıyan telefon, sahip olacağı nanoteknoloji sayesinde geleneksel 2D içerik ile 3D çoklu içerik arasında anında geçiş yapabilecek. Bu özellik ile interaktif oyun tecrübesi en üst düzeye çıkarılacak. RED, telefonun bu özelliğini hologrofik görüntü olarak tanımlıyor.
Henüz kısıtlı bilgi olmasından dolayı Hydrogene One’ın özelliğini kafada canlandırmak zor. Firmanın kurucusu Jim Jannard da, ‘tanıtım yapılana kadar anlamanın çok iyi bir yolu olmadığını’ ifade etti. Jannard ayrıca, ‘bugüne dek eşi bulunmayan bir görüntü teknolojisi sunacaklarını’ not düştü. Jannard’ın merakı artırmaya yönelik açıklamalarına bakılırsa, Hydrogene One bugüne dek Amazon 3D Fire ve LG Optimus gibi telefonlarda denenen 3D görüntüleme teknolojisinden çok farklı bir yol izleyecek.
‘Çok boyutlu’ modüler telefon
RED, aynı zamanda Hydrogene One için geliştirilecek algoritma ile ‘çok boyutlu ses’ özelliği sunacaklarını duyurdu. ‘Algılarınıza Saldırı’ sloganı ile öne çıkaralacak telefonun, özellikle mobil oyun düşkünlerini hedef kitle seçtiğini söylemek zor değil.
Hydrogene One tüm bunlara ek olarak Moto Z serisi ve Essential Phone’u anımsatan modüler parçalar ile gelecek. Eklentilerin, daha iyi odaklanma ile fotoğraf kalitesini artıracağı belirtildi. Hydrogen One, RED’in dijital kameraları ile de entegreli kullanılabilecek (Bu bilginin de detayları henüz belli değil).
Evet, kulaklık girişi var
RED’in web sayfasında ön sipariş verilebilen Hydrogene One, 2018’in başında piyasaya sunulacak. Telefonun alüminyum versiyonu 1,195 dolar; titanyum modeli ise 1,595 dolar fiyat etiketine sahip. RED, tüketicilerin sıraya gireceğinden emin bir yaklaşımla bazı bilgilendirmelerde de bulundu. İlki, henüz Ar-Ge aşamasında olan telefonun tasarımının değişebileceği. İkincisi, görüntü teknolojisinin üretim kısıtmalarından dolayı tüm taleplerin karşılanamayabileceği. Bir üçüncüsü de, modüler eklentilerin telefon piyasaya sürüldüğü tarihte hazır olmayabileceği.
Kısacası, beklentilerin hayli yüksek tutulduğu bir diğer Android telefonu ile karşı karşıyayız. Son dönemdeki bazı tasarım değişiklikleri karşısında ters köşe olan tüketicileri şimdiden bilgilendirmek gerekirse, Hydrogene One kulaklık ve USB Type-C kablo girişi ile microSD yuvasına sahip olacak.

YORUM

Yorumlar 0