Haftanın Mobil Oyun Tavsiyesi

Haftanın Mobil Oyun Tavsiyesi

Android ve iOS cihaz kullanıcısı okurlarımız için her hafta bir adet mobil oyun tavsiyesine bulunacağız. İlk haftanın konuğu, detayları ve indirme linkleri burada...

The Sims FreePlay

PC oyuncularının ilgisini çeken bir hayat simülasyonu olarak Sims, hafızalardaki yerini kesinlikle koruyor. Elbette 30 yaş üzeri için bilinirliği son derece yüksek, buna karşın 15-25 yaş arasındakiler Sims’i sadece duymuş olabilir. Mobil versiyonu bu efsanevi video oyununu akıllı telefonlara taşıyor. Üstelik herkesin indiriebileceği yapıda, yani ücretsiz.

Oyun, size bir ev, park, itfaiye binası ve kendi oluşturacağınız bir insanla başlayacağınız ilginç bir hayat simulasyonu sunuyor. Eviniz var, koltuk, buzdolabı, banyo, yatak gibi temel eşyalar düşünülmüş, bir miktar da paranız var ve hemen yeni eşyalar da satın alabiliyorsunuz, örneğin ışıklandırmanız yok, ayrıca mutfağınızda fırın olsa fena olmaz, bunları menü üzerinden yapacağınız alışverişlerle tamamladıktan sonra işe gitmeniz, para kazanmanız, hobiler edinmeniz; örneğin balık tutmanız şeklinde bir döngü başlıyor. Oyunda ilerledikçe yeni evler, yeni karakterler yapabiliyor, yeni iş alanları oluşturabiliyorsunuz.

Oyunda belli işlemlerin seçilmesi, ardından da tamamlanması için beklenmesi gerekiyor; örneğin 6 saatlik bir uyku veya 1 saatlik balık tutma deneyimini gerçekleştiriyor, yani oyundan çıkış 6 saat veya 1 saat sonra geri dönebiliyorsunuz. Bu da oyunda görevler sayesinde oyunun aktif olarak kullanımını sağlıyor. Sims FreePlay, oldukça keyifli ve her yaş için ideal mobil oyunlardan biri. Denemenizde fayda var.

Artıları – Eksileri

Oyunun grafikleri muazzam. Sizi bilgisayar oyunu standardında bir görsellik bekliyor.

3D görüntüler, yakınlaştırma-uzaklaştırma, navigasyon özellikleri çok iyi.

Oyunda bug ve hata görülmedi, hemen her şey çok iyi. Bir detay vermek gerekirse, örneğin iki kişi karşılıklı konuşurken arada kapı olabiliyor.

Oyunda bazı süreler çok uzun, örneğin inşa süreleri daha kısa olabilirdi.

İlerledikçe sıkılmanız olası, ancak en az 2 hafta aralıksız oynamanız da mümkün. İyi bir süre.

Ve indirme linkleri…

iOS cihazınıza indirmek için buraya tıklayabilirsiniz

Android cihazınıza indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

TT – TeknolojiTuru

YORUM

Yorumlar 0